Zvezda lako sa "građevinarima"

Fudbaleri Crvene zvezde lako su savladali ekipu Rada u 12. kolu Superlige rzultatom 3:1 (2:0).

Naša ekipa je dominirala gotovo celim tokom susreta i stigla lako do prednosti od tri gola. Strelci su bili Boaći u 39. i 57. minutu i Gobeljić u 45.

U poslednjih 15-20 minuta došlo je do pada u igri crveno-belih te su gosti stvorili nekoliko solidnih prilika, a uspeli su i da smanje rezultat pogotkom Marinkovića u 78. minutu meča.

Sledi put za englesku i meč sa Liverpulom na Enfildu.

Crvena zvezda – Rad 3:1 (2:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 6.000. Sudija: Momčilo Marković. Pomoćnici: Goran Stanojević i Bojan Banović. Žuti kartoni: Krstičić (Crvena zvezda). Strelci: 1:0 Ričmond Boaći u 39, 2:0 Marko Gobeljić u 45, 3:0 Ričmond Boaći u 57, 3:1 Nenad Marinković u 78. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 36. Sumaila), Degenek, Babić, Gobeljić, Jovičić (od 74. Čaušić), Krstičić, Ebisilio, Srnić (od 62. Kafu), Simić, Boaći.
Trener: Vladan Milojević.

RAD: Marković, Mladenović (od 78. Ilić), Tričković, Petrović, Šipčić, Vico, Živković (od 64. Trifunović), Bainović (od 69. Busnić), Mihajlović, Perendija, Marinković.
Trener: Zoran Milinković.