Pl: Arsenal siguran protiv Lestera

Fudbaleri Arsenala upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi. Oni su večeras savladali  Lester na svom stadionu, rezultatom 3-1.

Lester je dobro otvorio susret. Imali su šansu preko Megvajera ali Leno je odbranio sjajno. Holding je igrao rukom u svom kaznenom prostoru ali sudija nije svirao čist penal za Lester. Ipak, Lester je autogolm Beljerina stigao do prednosti. Do kraja prvog perioda Arsenal je izjednačio a strijelac je bio Mesut Ozil.

Arsenal je krenuo odlučno u nastavak. Igrali su dobro, stvarali prilike ali nije bilo promjene rezultata. Ulaskom Obamejnaga, Arsenal je dobio još na ubojitosti. Samo minut nakon ulaska, Obamejang pogađa za 2-1. Par minuta kasnije Gabonac postiže još jedan pogodak za sigurno vodstvo svog tima. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Arsenal sada ima 21 bod i dijeli treće mjesto sa Čelsijem i Totenhemom dok je Lester ostao na 12 osvojenih bodova.