Slogin minimalac u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Sloge iz Gornjeg Crnjelova savladali su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 1:0 u utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske.

Utakmicu bolje otvaraju domaći fudbaleri. Igrala se peta minuta utakmice kada je Nemanja Pušara sa lijeve strane u kaznenom prostoru našao Zorana Kokota, a njegov šut pogađa prečku i odbija se u gol aut. Četiri minute kasnije, Slavije je u novoj odličnoj šansi, ali golman Boriša Bodiroga krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

Nakon te prilike, Sloga polako počinje da se budi. Baćo Nikolić je slabim šutem sa distance zagrijao Ivana Butorovića u 16. minutu, a onda velika šansa za goste. Prvo je pokušao Matović, Butorović sjajno intervenisao, a lopta se onda odbija do Baća Nikolića, no Ivan Butorović je ponovo izašao kao pobjednik iz tog duela.

Uslijedio je period mirnije igre, a do kraja poluvremena samo još dva pokušaja gostiju iz slobodnog udarca. Ivan Delić je prvo probao, ponovo slabo za Butorovića, a zatim je Živan Marković na muke stavio golmana Slavije, no i to je golman Sokolova uspio da zaustavi.

U drugom poluvremenu je to bila jako loša utakmica. Ništa se praktično nije moglo vidjeti dopadljivo za oko, a  gosti su uspjeli stići do jednog pogotka, a na kraju je to bilo dovoljno za zasluženu pobjedu gostiju iz Gornjeg Crnjelova. Igrala se 65. minuta meča, Marko Labović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru , zadržao je, i onda odigrao povratnu za Nemanju Lekanića koji preciznim šutem, uz samu stativu, dovodi goste u vodstvo.

Do kraja utakmice, nije bilo praktično ničega, a tada Slavija upućuje prvi šut u drugom poluvremenu u okvir gola. Vučina Šćepanović je probao, ali pravo u golmana Bodiroge.

SLAVIJA – SLOGA GC 0:1 (0:0)