"Vardar" je novi šampion Evrope u rukometu
Rukometaši makedonskog „Vardara“ postali su po prvi put prvaci Evrope pobjedom nad „PSŽ“ od 24:23. Finale u Kelnu počelo je veoma žustrom igrom, gdje je nakon prvih sedam minuta bilo 2:2. Tada Dibirov pokreće „Vardar“ i oni vode sa 5:2. Uspijevaju Parižani da smanje na 5:4, ali ekipa iz Skoplja ponovo odlazi na +3. U tom periodi briljirali su golmani, posebno Šterbik sa odbranjenim sedmercom i nekoliko čistih zicera. Tada je proradio Nikola Karabatić i sa dva gola smanjio na -1, onda je izborio sedmerac za izjednačenje, da bi pola minuta prije kraja poluvremena presjeka napad protivnik, poveo kontru, a Stepančić je donio prvo vođstvo „PSŽ“ (12:11). Držala je kratko francuska ekipa tu prednost, jer su Cindrić i Dušebajev napravili seriju od 3:0. Tada se „PSŽ“ odlučuje za igru sa sedam igrača u napadu, što im je ispočetka bilo uspješno, ali dvije greške i golovi sa svoje polovine Abutović i Šiškareva donijeli su +3 Makedoncima. Uspjeli su Parižani smanjiti na -1, ali Kaneljas nakon pet minuta bez gola postiže pogodak za svoju ekipu. I nakon toga se tim Zvonimira Sedarušića vraća i stiže do izjednačenja od 21:21. Dibirov je zatim ukrao loptu i donio vođstvo „Vardaru“, a nakon sjajne odbrane Abutovića i Makede, Borozan je povećao na +2. Remili je smanjio na 23:22, a Cindrić je natjerao Luku Karabatića na isključenje, da bi Dibirov promašio šut. Narcis je izjednačio na sedam sekundi do kraja, a onda Ćupić prošao po krilu i donio „Vardaru“ prvu titulu prvaka Evrope.  Najefikasniji na meču bio je Dibirov sa sedam golova, a Karabatić je postigao pet.