Mrkonjićani poraženi u Kaknju

Foto/Edis Škulj/Sport1

U okviru priprema za novu sezonu košarkaši Kaknja su danas u dvorani KSC Kakanj odigrali i drugi pripremni susret.

Protivnik izabranicima Josipa Pandže bila je ekipa Mladosti iz Mrkonjić Grada. Kakanjci su u sjajnoj, borbenoj utakmici koja je donijela odličnu završnicu slavili rezultatom 82:77.

Prvu dionicu sjajno je odigrala ekipa iz Mrkonjića koja je ovaj period igre dobila rezultatom 16:20, da bi domaći košarkaši bili bolji protivnik u drugih 10 minuta i na odmor otišli sa minimalnom prednošću od ''pola'' koša razlike 42:41. I treći period igre donio je bolju igru Pandžinih izabranika kojima je ovo tek dvanaesti dan priprema i ovaj period igre Kakanjci su dobili rezultatom 19:16, pa su u završnih 10 minuta susreta ušlo sa prednošću Kakanjaca od četiri poena razlike (61:57).

U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši su zadržali stećenu prednost i zasluženo slavili. Presudno je bilo kada je iskusni Željko Palavra na 36 sekundi do kraja pogodio trojku za 77:74, da bi bh reprezentativac Adi Zahiragić sa ''penala'' dodatno povisio prednost domaćih koji su na kraju slavili.

Klupa Kaknja je u ovom duelu ubacila čak 30 poena u odnosu na ''samo'' osam poena klupe gostiju iz Mrkonjića. Najefikasniji igrač susreta bio je Sreten Knežević koji je ubilježio double-double učinak. Na svom kontu Knežević je imao 21 poen i 10 skokova. Stefan Mijović je ubacio 15 poena uz četiri skoka, a dvocifren učinak imali su još Filip Dumić koji je ubacio 14 poena uz sjajnih sedam asistencija i Vladimir Aleksić koji je ubacio 11 poena.

U domaćoj ekipi Pandža je podijelio podjednaku minutažu igračima, a najefikasniji je bio Adi Zahiragić sa 16 poena i pet asistencija. Željko Palavra je ubacio 14 poena, a po 11 su dodali Aldin Muflizović i Igor Đuković. Sjajnu rolu u ekipi Kaknja imao je i mladi Darko Talić koji je uz devet poena ubilježio dvije asistencije i dvije osvojene lopte.

Vrijedi napomenuti da su se svi igrači Kaknja izuzev mladog Ernesa Mešinovića upisali u listu strijelaca, a Danilo Negovanović zbog povrede nije nastupio ni u ovom susretu. Naredni susret ekipa Kaknja igra u subotu protiv Sparsa u Kaknju, dok su Mrkonjićani u iščekivaju kvalifikacija za ABA 2 ligu.

KK KAKANJ – KK MLADOST 82:77 (16:20, 26:21, 19:16, 21:20) Dvorana KSC Kakanj. Gledalaca: 120

KAKANJ: Dedić 6, Talić 9, Mešinović, Muflizović 11, Merdanović 4, Zahiragić 16, Pavlović 5, Palavra 14, Đuković 11, Buza 6. Trener: Josip Pandža.

MLADOST: Majić 8, Aleksić 11, Mijović 15, Knežević 21, Ljuboja, Milanović, Janjetović 4, Torbica 4, Dumić 14. Trener: Goran Sladojević.