Slavlje Omarske u šestom kolu

Omarska je u šestom kolu ostvarila prvu pobjeda i pobjegla iz opasne zone. Savladan je Ozren sa 4-0, a moglo je biti i ubjedljivije, posebno u prvom poluvremenu. Od prve mnute Omarska je krenula svim snagama prema golu Ozrena, a gosti su se opredjelili za klasičan bunker. Redale su se prilike pred golom gostiju, ali je Ćuković u nekoliko navrata bio bravurozan, a u nekoliko navrata se nisu najbolje snašli napadači Omarske. Treba izdvojiti odličnu priliku Krecelja u petom minutu, ali je njegov udarac izblokiran. Nakon jednog kornera, Anđić je snažno šutirao glavom,ali je Ćuković efektno odbranio. Osim tih stopostotnih prilika bilo je još mnogo opasnih situacija ali lopta nije htjela u gol, a sa druge strane gosti su istrčali jednu dobru kontru, ali je Karajbić sebi dao dug for, te je Drinić prije njega stigao do lopte. Nervoza se polako uvlačila, jer je izgledalo da zaista nemamo sreće ove sezone, pa da ponovo nećemo ostvariti dobar rezultat.

Ipak u 32. minutu Krecelj je napravio lijepu minijaturu u šesnaestercu i efektno proigrao Rosić Branka na drugoj stativi kojem nije bilo teško plasirati loptu u praznu mrežu. I nakon gola ništa se nije promjenilo na terenu, jer su se gosti i dalje branili. U 35. minutu Ćuković je bespotrebno visoko izašao, Nišević se odlučio da proigra Hrvaćanina, međutim pas je bio nešto jači, pa Hravćanin nije uspio primiti loptu i ušetati se u prazan gol. Ipak u 42. minutu nakon jednog karambola u šesnaestercu, najbolje se snalazi Anđić i zakucava  iz gužve loptu u gol gostiju za 2:0. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, malo drugačija priča. Gosti su se otvorili, a Omarska je imala još više prostora. Ozren je uspio tri puta ozbiljno zaprijetiti, uglavnom su opasno prijetili glavom nakon centaršuteva, ali nisu bili precizni. Sa druge strane i Omarska je imala dosta pirlika,ali je realizacija i dalje bila slaba. Susret je riješen u 79. minutu. Rosić Đorđe je ušao iskosa u šesnaesterac i sjajnim udarcem savladao golmana gostiju. Definitivno najljepši trenutak utakmice.

Nakon trećeg pogotka igra se smirila, do kraja se igralo bez izrazite tenzije i utakmica je mirno privedena kraju. Tačku na i je stavio Krecelj u 89. minutu. Lijepo ga je proigrao Rosić Đorđe, Krecelj je primirio loptu u šesnaestercu, oslobodio se čuvara i rutinski savaldao Ćukovića za 4-0.

Dakle, napokon pobjeda Omarske, ali još uvijek ima dosta prostora za popravke u igri. Omarska u sledećem kolu gostuje kod Vranjaka, a Ozren dočekuje Borac iz Šamca.