Srpkinje silovito do finala Evropskog prvenstva

Odbojkašice Srbije pobjedom nad Turskom od 3:0 (25:17, 25:12, 25:21) plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Azerbejdžanu.

Nakon što su u četvrtfinalu obje selekcije slavile sa 3:0, očekivao se neizvjestan meč. U prvom setu tim Zorana Terzića dominirao je od samog početka, kada su poveli sa 6:1. Razlika se povećavala, a u jednom trenutku je bilo i 20:11, da bi Turkinje prišle na 20:15. Ipak Tijana Bošković prekida protivničku seriju i predvodi svoju ekipu do osvajanja prvog seta sa 25:17. I u drugom setu olimpijske vicešampionke su potpuno dominirale, o tome najbolje svjedoči rezultat na kraju seta 25:12. Treći set je bio najneizvjesniji, Turska je prišla na 9:8, zatim je Srbija otišla na 14:8, da bi Turkinje izjednačile (19:19). Kasnije je Jovana Stevanović servisom pomogla svom timu da dođe do četiri meč lopte, a Boškovićeva je blokom osvojila poen za plasman u finale.

Protivnik u finalu biće selekcija Holandije koja je bila bolja od Azerbejdžana sa 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12).