Famos ubjedljiv u Tombaku

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića ostvarili su ubjedljiv trijumf danas u Tombaku protiv Sloge Junajted.

Svi znaju koliko je teško uopšte i stići do bodova u Tombaku, ali Motoristima je to danas pošlo za rukom i u Vojkoviće nose tri boda sa pobjedom od 3:0.

Famos je gospodario ovom utakmicom praktično od prvog do zadnjeg minuta. Igralo se tvrdo, obje ekipe su napravile po neku šansu, međutim nedovoljno da se savladaju golmani. U nastavku Famos nastavlja sa čvrstom igrom i dominacijom u igri, međutim do posljednjeg dijela meča stajalo je 0:0.

Sve bitno u ovom susretu događalo se u posljednjih dvadesetak minuta. Gosti dolaze do prednosti u 72. minutu kada pogađa napadač Famosa, Miroslav Bjelica. Uposlio ga je sjajno kapiten Vitković, Bjelica pobjegao svojim čuvarima i rutinski pogodio za 1:0.

Do drugog gola Famos stiže tri minute kasnije. Lučić je ubacio loptu iz auta, Tešanović je "preglavao" za Vitkovića koji trese mrežu Avramovića za 2:0.

Umalo da se u 80. minutu gosti vrate u susret. Golman Famosa, Dušan Remić, je oborio u kaznenom prostoru Radeta Petrovića, a sudija Darko Petković pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo Ilija Mitrović, šutirao, ali pogodio prečku. Lopta mu se vratila u noge, međutim sudije opravdano pokazuju ofsajd.

I kada nisu realizovali penal stigla ih je kazna. Poslije jedne gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Borislav Otović, i u 86. minutu postigao gol za 0:3.

SLOGA JUNAJTED - FAMOS 0:3 (0:0)