Igokeo popila Cedevitu

Košarkaši Igokee ostvarili su drugu pobjedu u ABA ligi ove sezone. Aleksandrovčani su bili bolji od Cedevite u Zagrebu, rezultatom 84-79.

Igokea je jako dobro otvorila susret. Rasterećenost sa kojom su ušli u meč, omogućila je Igokei da dođe do prednosti u prvom periodu, koji su dobili sa 28-23. U nastavku, Cedevita je zaigrala bolje. Odbrana domaćina funkcionisala je mnogo bolje i to se osjetilo na rezultatu. Cedevita je dobila drugi period ali ipak Igokea na poluvrijeme odlazi sa poenom prednosti.

U trećem periodu viđena je velika borba ali i ravnopravna košarka. Cedevita ovaj period dobija sa 21-20 te se u poslednjih deset minuta odlazi sa neriješenim rezultatom. I u poslednjoj dionici viđena je ravnopravna košarka. Prvu seriju pravi Cedevita i odlazi na +6. Igokea je tada napravila seriju 10-0 i dolazi do potpunog preokreta. Ključan detalj bio je pri rezultatu 75-74 za Igose. Tada Marko Ljubičić pogađa izuzetno tešku trojku i odvodi Igose na +4. Probali su domaći da se vrate ali nisu uspjel pa je na kraju Igokea slavila sa 84-79 i došla do prve pobjede protiv Cedevite u Zagrebu.

Igokea je bila dominantna u skoku. Imali su gosti deset skokova više i pet ofanzivnih skokova više. Sveli su Cedevitu na samo četiri ofanzivna skoka a ofanzivni skok je jako oružje Zagrepčana. Cedevita je imala bolji procenat šuta iz igre ali su lošije šutirali trojke. Obje ekipe imale su po četiri promašena slobodna bacanja ali je Igokea imala deset pokušaja više pa je samim tim njen procenat sa linije slobodnih bacanja, bio mnogo bolji. Cedeviti nije pomoglo ni sedam asistencija više prije svega radi samo 20 ostvarenih skokova na utakmici.

Igokeu je do pobjede predvodio sjajni Dorel Rajt sa 22 poena, Radivojević je dodao 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Ljubičić dodao 15 poena. Cedevitu je predvodio Nikols sa 18 poena, pet skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije.

Igokea u narednom kolu dočekuje Mzt, dok Cedevita gostuje kod Cibone.