Kanonada u Donjim Podgradcima

U Grbavcima je ekipa 13 Skojevki pokazala da je „negostoljubiv“ domaćin i sa 7 pogodaka ispratila goste iz Kukulja. Mrežu gostiju načeo je Dragiša Pejanić u 10 minuti, a do poluvremena prednost je udvostručio Bojan Radić. U drugom poluvrmenu goleadu je anstavio kapiten domaćih Dragan Francuz u 55 minuti, a Bojan Radić u 61 i 66 minuti kompletirao het trik. Težak poraz domaćih zapečatili su golovima u 78 i 88 minuti Dragoslav Vučić i Goran Majdanac. Ovom pobjedom domaćini su potvrdili da su uz Kaleme glavni pretendent na prvo mjesto u Područnoj ligi Gradiška ove sezone.

Na Maloj gradi utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom. Mladost je bila bliže pobjedi, ali je golman Kozare iz Turjaka Mladen Čikić nakon što je skrivio najstrožu kaznu, odbranio udarac sa jedanaest metara Jovanu Lukajiću. Ekipa trenera Miodraga Jovića je nastupila bez 5 standardnih prvotimaca, pa svakako može biti zadovoljna sa bodom osvojenim u Bajincima.

Potkozarski derbi do prošlog kola neporaženih ekipa Kalema i Sloge DIPO završio je pobjedom domaćih. Poveli su domaći u 18 minuti preko Milana Stanivukovića, a gosti do izjednačenja dolaze u 23 minuti Radivoj Paspalj je nakon neiskorištenog penala postigao gol. Do poluvremena domaći su preko Danijela Đurića (34 minuta) i Nemanje Kokanovića u 43 minuti. Pitanje pobjednika svojim drugim pogotkom u 74 minuti riješio je Milan Stanivuković, a poraz gostiju takođe drugim pogotkom ublažio Radivoj Paspalj.

Torpedo se vraća u očekivanu formu. Sa gostovanja iz Šibovske ekipa trenera Milenka Baraća se vratila sa punim plijenom, iako su od 44 minute igrali sa igračem manje, kada je isključen Uroš Novaković (drugi žuti karton). Strijelci za goste bili su Ognjen Perišić u 6 i Zoran Kalinac u 20 minuti. Treba napomenuti da su gosti do pobjede stigli bez tri standardna prvotimca.

U Čatrnji preokret. Domaći su poveli preko Predraga Šinika u 13 minuti, ali izgleda da je za Bisere to bila nesretna 13 minuta. Ekipa Darija Lackovića je prednost držala sve do samog kraja utakmice, ali je nakon isključenja Nikole Ljoljića u 83 minuti posustala i u zadnjih 5 minuta izgubila prednost. Gosti su preko Dejana Kelečevića izjednačili u 85 minuti, a preokret na stranu gostiju donio je Goran Kelečević u 89 minuti.

Pravu goleadu vidjeli su gledaoci u Donjim Podgradcima. Sloboda je sa 8:2 pobijedila Borac iz Maglajana. Domaće je u prednost doveo Nedeljko Puljarević u 25 minuti, a onda je na scenu stupio Rade Džombić, koji je od 28 do 58 minute postigao čak šest pogodatak (prvi iz penala). Dvostruki strijelac za goste bio je Vladimir Šestić u 35 i 73 minuti, a konačnih 8:2 postavio je Aleksandar Pejić u 89 minuti.

Aleksandrovac je i dalje neporažen na domaćem terenu, a poslednja žrtva je bio fenjeraš Ratar. Gostujuća ekipa je povela u 16 minuti preko Bojana Babića, ali su domaćini preko Ognjena Popovića u 28 i 48 minuti preokrenuli rezultat. Uvjerljivu prednost domaćinu donosi Nebojša Rakita pogotkom iz penala u 55 minuti, a konačnih 4:1 postavlja Bojan Vuković u 66 minuti.