Sladojević: Nismo odoljeli pritisku kakanjske publike

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada poraženi su na otvaranju sezone u Kaknju rezultatom 83:79.

Iako su u svojoj ekipi imali čak četiri izuzetno raspoložena igrača koji su imali dvocifren učinak ekipa Gorana Sladojevića na drugoj strani nije mogla zaustaviti sjajno raspoloženog Danila Negovanovića koji je u ovom meču ubacio 25 poena, pa ni Adija Zahiragića koji je bio prevaga u ovom meču u posljednjim minutama susreta.

''Znali smo da će ovo biti teška i čvrsta utakmica. Mislim da smo mogli dobiti utakmicu. Kakanj je igrao jako agresivno. U prvom poluvremenu su bili posebno agresivni, a mi smo imali duplo više faulova. Utakmicu smo izgubili u trećoj četvrtini kada nismo mogli da odolimo pritisku publike. Sudije su zauzele kriterijum sa kojim ne možemo da se slaženmo. Igračima Kaknja čestitam na pobjedi i mi idemo dalje'', rekao je trener Mladosti Goran Sladojević nakon susreta.

Mladost će svoj prvi trijumf u novoj sezoni tražiti protiv ekipe Zrinjskog u narednom kolu u Mrkonjić Gradu.