Napredak ubilježio pobjedu poslije 8 kola

Napredak iz Donjeg Šepka upisao je prvu pobjedu poslije osam kola. Šepčani su u 10. kolu Prve lige Republike Srpske, na svom terenu, savladali Kozaru iz Gradiške, rezultatom 2:1.

Do 40.  minute se igralo bez šansi. U 41. Marić izlazi „jedan na jedan“ sa golmanom Kozare  i matira ga udarcem sa 15 metara. Na samom početku drugog  poluvrmena  domaća ekipa  povećava vođstvo sjasnim skokom Mitrovića u 48. min. Samo pet minuta kasnije Šepčani su imali priliku da još jednom promijene rezultat, ali Jovanović, koji je bio najviši u skoku nakon izvođenja kornera,  pogađa prečku. Nakon ovog promašaja, Kozara preuzima terensku inicijativu i u 70. minutu stiže do pogotka. Poslije gužve u šesnaestercu, najprisebniji je bio Babić i sa sedam metara savladao golmana Arnautovića. Vrijedna pomena je i šansa domaćina u 85. minutu, ali je golman  Vuković odlično odbranio šut Matića.

- Ušli smo u ovu utakmicu sa jasnim ciljem da damo sve od sebe i stignemo do tri boda. Igrali smo borbeno i veoma diciplinovano, što je i dalo rezultat. Mislim da smo zaslužili ovu pobjedu i vjerujem  se da je publika uživala u odličnoj utakmici sa veoma jakim intezitetom. Čestitam Kozari na fer i korektnoj igri, a svojim saigračima na odličnoj partji. Okrećemo se narednoj utakmici sa Slavijom i nadam se da će biti uspješna kao i ova, - kazao je Saša Trifković, prvotimac Napretka.

FK Napredak (Donji Šepak) – FK Kozara (Gradiška) 2:1 (1:0)