Slovenke jače od Jedinstva

Odbojkašice brčanskog „Bimal - Jedinstva“ poražene su od ekipe „Nova KBM Branik“ iz Maribora sa 0:3 (17:25, 13:25, 22:25) u 2. rundi CEV Lige šampiona.

Gošće su na startu povele sa 2:6, „Bimal-Jedinstvo“ je smanjilo na 4:6, no protivnice brzo vraćaju na +4. Ubrzo je bilo 6:11, ali servisima Ivane Radović i Žane Dragutinović domaća ekipa stiže do izjednačenja (12:12). Tim iz Maribora tada veže osam poena i rutinski privodi set kraju (17:25).

Slovenke su silovito krenule i u drugom setu, gdje su na prvom tehničkom tajm-autu vodile sa 3:8. Slijepčević je servisom vratila svoju ekipu na -2, a gošće su uzvratile istom mjerom i ponovo je bilo +5. Razlika je rasla iz poena u poen i na kraju je set završen sa 13:25. Domaća ekipa je bolje otvorila treći set i na prvu pauzu odlazi sa prednošću od 8:5, ali je ubrzo bilo samo -1. Igralo se kasnije poen za poen, nijedna ekipa nije imala više od +1, sve do pred kraj seta kad „Nova KBM Branik“ stiže do dvije meč lopte i koristi prvu za pobjedu od 3:0.

Revanš meč je na programu 21. oktobra, a bolji iz ovog dvomeča ide u  treću rundu, dok poraženi nastavlja takmičenje u CEV Kupu.

Jahorina 2 : 3 Goražde
Kula Gradačac 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
HE na Drini 3 : 1 Mostar
Modriča 3 : 2 BL Volley
Gacko 3 : 0 Sloboda Tuzlafarm