Borac savladao i Vogošću

Rukometaši Borca m:tel ni nakon derbi susreta sa Vogošćom ne znaju za poraz ove sezone u Premijer ligi BiH.

Večeras su minimalnom razlikom (22:21) savladali jednog od glavnih konkurenata za titulu BiH, ekipu Vogošće, pred više od 1.000 gledalaca u SD „Borik“.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi, da bi gosti u 10. minuti, serijom od 3:0, došli do pus dva (5:3). Sa dva gola Ćelića i jednim Đurđevića, Banjalučani prave preokret.

U 20. minutu, golovima Dejana Unčanina iz dva sedmerca, „crveno-plavi“ prvi put dolaze do tri pogotka prednosti (11:8), koju su zadržali do kraja poluvremena (14:11).

Rukometaši Vogošće bolje su se snašli na početku drugog dijela susreta i dolaze do minimalnog zaostatka (15:14). Odgovor na ovakvu igru gostiju imao je Armin Marić, koji j ušao u seriju od tri pogotka, te uz još jedan gol Unčanina, šampioni BiH odlaze na osjetnih plus četiri (20:16). Kada je tri minuta prije kraja meča Mijatović postigao pogodak za 22:19, svi u dvorani Borik očekivali su laku završnicu i sigurna tri boda za „crveno-plave“. Ali, tako nisu mislili i gosti, te su golovima Osmanhodžića i Geka 30 sekundi prije kraja meč učinili potpuno neizvjesnim. Srećom, rukometaši Borca m:tel nisu dozvolili iznenađenje i na kraju su zasluženo slavili.

Najefiksniji u redovima „crveno-plavih“ bio je iskusni Dejan Unčanin sa sedam pogodaka, dok je Daničić postigao četiri. Na drugoj strani, Boris Bosić bio je precizan šest puta.

Veliku pobjedu Banjalučana uveličale su sportske legende grada na Vrbasu, ali i bivše Jugoslavije, Marijan Beneš i Tanasije Kuvalja.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju već u nedjelju u Istočnom Sarajevu, protiv Slavije.

Tekst i foto: RK Borac

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa