Slavija i sedmi meč bez poraza: Savladan i Napredak

Fudbaleri Slavije nastavili su svoj niz bez poraza i u duelu protiv Napretka iz Donjeg Šepka u meču 11. kola Prve lige. Slavili su Sokolovi pobjedu 4:2, i tako stigli do sedme utakmice u nizu bez poraza.

Već u četrdesetoj sekundi Slavija ja stigla do vođstva. Praktično u prvom napadu Miljan Govedarica je lako probio odbranu gostiju, te je sa leđa oboren u kaznenom prostoru. Odgovornost za udarac sa penala je preuzeo kapiten Nemanja Pušara i pogodio za vođstvo.

Napala je Slavija od prve mnute goste, i bio je samo pitanje kada će ponovo matirati Nikolu Arnautovića. To se dogodilo u 13. minutu kada je Nemanja Stojanović istrčao sam na golmana, i pogodio lako za 2:0. Samo tri minute kasnije već je bilo 3:0 za izabranike Dragana Radovića. Sve je sam uradio Miljan Govedarica, poigrao se sa čuvarima, a onda kao na dlanu uposlio Nemanju Pušaru koji postiže svoj drugi pogodak na meču.

Nakon toga Napredak ima priliku. U jednoj od retkih opasnosti u prvom poluvremenu Marko Stojanović šutira sa vrha kaznenog prostora u suprotni ugao, a Ivan Butorović uspeva da obrani taj šut.

Nastavila je Slavija u prvom poluvremenu da atakuje ka golu Šepčana. Imali su svoje šanse, a najbolju je u 38. minutu promašio Nemanja Pušara. Nemanja Stojanović je ubacio loptu sa desne strane, kapiten Slavije odmah hvatao volej, ali njegov šut lepom paradom brani Nikola Arnautović. Golman Šepčana je spasao svoju ekipu i četiri minute kasnije. Ljubiša Berjan je na drugoj stativi pronašao Stojanovića, ali u njegov šut pravovremeno ulazi Arnautović i brani još jednu odličnu šansu Sokolovima.

U nastavak utakmice kao da su ušle potpuno druge ekipe. Napredak je krenuo znatno agresivnije, dok je Slavija pokušala smireno da privede utakmicu kraju, ali to im se obilo o glavu.

Igrala se 59. minuta susreta kada kapiten gostiju Branko Jevtić postiže pogodak. Bila je to duga lopta, odbrana Slavije nije uspela da izbije loptu, a golman Butorović ostao na pola, te je to iskoristio Jevtić i pogodio za 3:1.

Samo sedam minuta kasnije već je 3:2, i Napredak uspeva da se vrati u ovaj duel. Sudija Danijel Mandić je jedan duel u kaznenom prostoru okarakterisao kao penal, a Marko Stojanović snažnim šutem pogodio za 3:2.

NIje dugo trajala nada gostiju da mogu do pozitivnog rezultata u Istočnom Sarajevu. Igrala se 75. minuta kada je Nikola Popovac lepo povukao loptu, odradio veći deo posla, a zatim uposlio Miljana Goedaricu koji se I sam upisuje u strelce nakon iznuđenog penala i asistencije za treći gol Slavije.

Odmah nakon toga Slavija ima priliku da zada konačan udarac gostima. Ponovo je Nikola Popovac sve sam uradio, i umesto da šutira odlučio se na asistenciju i ta akcija je otišla u nepovrat.

Taj gol i prilika potpuno su umrtvili igru na terenu. Napredak više nije imao snage da proba postići gol, dok je Slavija strpljivo privela utakmicu kraju za sigurnu pobedu.

FK SLAVIJA – FK NAPREDAK 4:2  (3:0)