Kozari i Tekstilcu po bod

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca odigrana je utakmica 11. kola I lige Republike Srpske FK Kozara – Tekstilac (Derventa) 1-1.

Fudbaleri Kozare prepustili su inicijativu na početku utakmice gostima iz Dervente, ali i prvi prijete golu Tekstilca preko Tomaša, a malo zatim i na centaršut Tomaša Glišić slabo glavom zahvaća loptu. Šut isprobava i Stjepanović, da bi polovinom prvog poluvremena Babić nakon kornera odlično šutirao glavom, ali za milimetar preko prečke. U 36. minuti, prva prava akcija gostiju, Ozren Perić vara odbranu Kozare i idealno upošljava Milakovića koji dovodi goste u vođstvo od 0-1 i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Već u 48. minuti, gosti mogu da potvrde vođstvo. Zarić izlazi sam pred Bojanića, prebacuje ga, ali Petrović spašava gol Kozare izbacivši loptu sa gol linije. Pokušavaju fudbaleri Kozare ugroziti gol šutevima iz daljine Stjepanovića i Tomaša, ali bez uspjeha, Tekstilac je zatvorio sve prilaze svom golu. Šef stručnog štaba Kozare baca sve u napad i ubacuje još dva napadača, Stamenkovića i osamnaestogodišnjeg Baštinca, koji je danas debitovao za prvi tim Kozare. I to se i ispalatilo, tek što je  ušao brzi Baštinac, nakon bijega odbrani Tekstilca srušen je u šesnaestercu gostiju i sudija Đorđić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca za Kozaru je Glišić i Kozara dolazi do izjednačenja u 78. minuti. Nastavljaju fudbaleri Kozare da napadaju ka golu Tekstilca, i Kovljen biva srušen u šesnaestercu gostiju u 84. minuti, ali se ovaj put pištaljka sudije Đorđića nije oglasila. Tri minute prije kraja, Brković pravi pometnju u Kozarinom šesnaestercu, ali šut završava pored gola Bojanića. Igrao se zadnji minut, kada Brković faulira fudbalera Kozare i sudija Đorđić mu pokazuje, nakon drugog žutog crveni karton, te Kozara zadnjih trideset sekundi igra sa igračem više, ali rezultat se ne mijenja.

U sljedeća dva kola kola u I ligi Republike Srpske Kozara će opet biti domaćin. Sljedeće subote, 28. 10. 2017. godine u 12. kolu I lige Republike Srpske dočekaće na Gradskom stadionu u Gradišci Željezničar iz Banja Luke. Utakmica počinje u 14.30 h,pišefkkozara.com

FK Kozara: Bojanić M., Petrović O., Babić N., Petrović O., Glišić D., Tomaš S. (od 68. min. Stamenković U.), Paštar M.( od 76. min. Baštinaac S.), Petković Z., Aljetić B., Stjepanović N. (od 55. min. Babić R.), Kovljen S., trener: Đurić S., nisu igrali: Vuković D., Mirjanić A., Zečević M., Gvozden S.

Tekstilac (Derventa): Pećić D., Jolović D., Kovač A., Đuričić S., Perić O., Milaković A., Susaković I. (od 79,. min. Brković M.), Ćorić D., Komlenović V., Zarić D., Brković S., trener: Stojić M. nisu igrali: Plisnić D.,  Simić S., Đekić D., Duspara Z., Vukadinović D., Vugdić B.

Kozara - Tekstilac / FOTO: Goran Radimirović Riro i fkkozara.com

Željezničar Sport Team 0 : 0 Zvijezda 09
Kozara 1 : 1 Tekstilac Kort
Slavija 4 : 2 Napredak
Sloga 2 : 0 Podrinje
Rudar Prijedor 3 : 0 Sutjeska