Radnik u dramatičnoj završnici slavio pobjedu u Hadžićima

Košarkaši Radnika slavili su prvu pobjedu po povratku u elitni rang.

Bijeljinci su večeras u Hadžićima savladali Bošnjak 71:69, a čovjek odluke bio je Damjan Milošević koji je na četiri sekunde do kraja pogodio koš domaćina za 71:69.

Bila je to jedna egal utakmica gdje se na poluvrijeme otišlo pri nerješenom rezultatu, 36:36.

U trećoj dionici Radnik postiže prve poene, ali se domaći serijom 7:0 odvajaju na +5, 43:38.  Uspjeli su gosti da odbiju taj nalet, ali domaći prave novu seriju, i pred ulazak u posljednjih 10 minuta meča imaju 7 poena razlike.

Nisu uspjeli to da sačuvaju, Radnik uspijeva da istopi tu prednost, i onda opisanim scenariom i poenima Miloševića slavi prvu pobjedu ove sezone, dok Bošnjaku nanosi i drugi poraz u dva kola.

KK Bošnjak - KK Radnik BN Basket 69:71 (17:19, 19:17, 18:11, 15:24)

KK Bošnjak: Brajković 14, Damjanović 6, Dovadžija 11, Marković 9, Mujić 12, Ahmetbašić 13, Dragolj, Fejzić, Lulić 2,  Petković, Rešidović, Tunović 2

KK Radnik BN Basket:  Boljkovac 2, Jovanović 13, Kaluđerović 22, Milošević 14, Pavlović 16, Milošev, Sandić, Šarić 1, Tejić, Domić 3