Drugi poraz Mladosti

Košarkaši mrkonjićke Mladosti poraženi su u drugom kolu Premjer lige BiH od Zinjnskog iz Mostara 81:67. Pobje da gostiju je zaslužena, jer su tokom cijelog meča imali prednost.Mladosti je to drugi poraz, a gostima druga pobje da u šampionatu.

Gosti iz Mostaras bolje su otvorili meč i na samom početku stekli prednost od jedanest poena razlike.Domaćim košarkašima u tom periodu igre ništa nije polazailo za rukom, a gosti su šutevima za tri poena rešetali koš Mlado sti.U drugoj četvrtini nešto bolja igra domaćih košarakaša, koji taj period igre rješavaju u svoju korist 22:19, ali su gosti na odmor otišli sa deset poena razlike.

U trećoj četvrtini košrakaši Mladosti u 27 minutu smanjiti vodststvo gostiju na jedan poen razlike(52:53).Međutim, gosti su uspijeli da agresivnom igrom i sa  trojke prelome razultat u svoju korist.

Trener Mladosti Goran Sladojević nije zadovoljan igrom svoje ekipe, koja je posebno loše igrala u prvom poluvremenu.

-Loše smo ušli u meč i veće na početku načinili veliki minus.U prvom poluvremenu smo se propisno ispromašaivali, jer smo za tri poena šutirali jedanest jedan.U trećeoj četvrtini smo bili uhvatili priključek, ali su se gosti agresivnom igrom pod košem brzo vratili i na kraju stigli do zaslužene pobjede- rekao je Sladojević.

Na drugoj strani trener gostiju Hrvoje Vukšić poresrećen zbog pobjede i dobr eigre svoje ekipe.

-Odlično smo usšli u utakmicu i na početku stekli solidnu prednpost.Mladost se polovinom treće četvrtine bila vrattila u utakmicu, jer su moj košarkaši bili prestali igrati dobru odbranu.Čim smo popravili igru pod obručem ponovo smo stekli prednost i zasluženo pobjedili- rekao je Vukšić.

U domaćem sastavu Mijović je pstigao 19, a kod gostiju Brumit 23  poena.

Bošnjak 69 : 71 Radnik BN Basket
Student 72 : 78 Spars
Mladost 67 : 81 Zrinjski
Bosna Royal 90 : 80 Kakanj
Vogošća 67 : 107 Sloboda