Slavija pružila dobar otpor šampionu; Borac u finišu slomio ''Sokolove''

Rukometaši Borca slavili su pobjedu u 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladavši u Istočnom Sarajevu Slaviju 35:29.

Bila je ovo izuzetno teška utakmica za aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine, a ko nije gledao meč rekao bi da je to bila rutinska pobjeda Borčevih rukometaša. Sve do posljednje dionice meča bila je to utakmica u potpunom egalu, bez mogućnosti da se banjalučki tim odlijepi na više od tri pogotka razlike.

Igralo se na početku ove utakmice uglavnom gol za gol, a Borac iako nije odigrao kako zna ovu utakmicu, koristio je svaki poklon koji su mu dali rukometaši Slavije u prvom dijelu, te iz kontri, polukontri I sedmeraca ugavnom i postigao većinu golova u prvom dijelu.

U nastavku susreta Borac prvih nekoliko minuta igra na krilima Srđana Mijatovića koji postiže prva tri pogotka svoga tima. Mnogo bure u tim trenucima izazvale su sudijske odluke para iz Mostara koji je u dva navrata svirao korake domaćim rukometašima. Domaći su protestovali smatrajući da je oba puta bio faul, no umjesto da priđu na jedan razlike ili nerješeno, oni ostaju na dva pogotka zaostatka, što Borac koristi i sa dva laka gola stiže do +4, 23:19.

Te sudijske odluke kao da su probudile neki inat kod izabranika Borisa Tešanovića, te nošeni kapitenom i pivotom Mladenom Vukadinom stižu na samo jedan gol zaostatka 23:24, što je primoralo trenera gostiju, Bojana Unčanina da traži tajm aut.

Urodio je taj minut odmora upotpunosti plodom i zahvaljujući u prvom planu Milošu Nježiću i Srđanu Mijatoviću uspjevaju da se odlijepe ponovo na 4 razlike, 27:23, ali I taj napad ponovo odbija Boris Vuletić sa dva pogotka  u 50. minutu i vraća Slaviju upotpunosti u igru pred posljednjih 10 minuta.

I onda, Slavija sa igračem više ima šansu da uhvati potpuni rezultatski priključak, no Mladenu Vukadinu Ljubišić brani šut, a Armin Marić pogađa a 29:25, I tada je sve krenulo nizbrdo za domaće igrače.

Borac je iskoristio momentum, Slavija je napravila neke početničke greške, a na golu je bio nesavladiv Bojan Ljubišić, što je doprinjelo tome da Borac napravi veliku razliku I na kraju slavi pobjedu 35:29.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Mladen Vukadin I Boris Vuletić sa po sedam pogodaka, dok su kod gostiju Dejan Unačanin postigli devet odnosno Miloš Nježić osam pogodaka.

RK SLAVIJA – RK BORAC 29:35 (15:17)