Puna mreža Brotnju

Klub malog fudbala Tango slavio je protiv Brotnja ubjedljivu pobjedu od 8:4 u utakmici 4. Kola Premijer futsal lige BiH. Rezultatski gledano Čitlučani su pregaženi, ali treba istaći da su imali desetak odličnih prilika, dok je Tango imao sjajne strijelce i fantastičnog golmana Adnana Delihasanovića.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim igračima. Na otvaranju utakmice stekli su prednost od 2:0. Franjo Delić je već u 2. minutu nespretno reagovao i glavom matirao svog golmana. U 3. minutu Ognjen Erić je snažnim udarcem iz penala udvostručio prednost ''crvenih''.

Srđan Milošević ušao je u igru u 7. minutu i nakon dvadesetak sekundi sjajnim udarcem odveo je Tango na 3:0.

Imao je Brotnjo nekoliko dobrih prilika, ali na golu Tanga istakao se golman Delihasanović. Novu radost domaćim donio je Ognjen Erić u 12. minutu, kada je gostujućeg golmana poslao u ''prazno'', a loptu smjestio u mrežu. Bio je ovo njegov četvrti gol sezone.

Odličnu akciju domaćih u 15. minutu golom je krunisao Dragan Bjelica, koji je ljetos pojačao redove Tanga.

Imao je Delihasanović nekoliko sjajnih intervencija u zavrsnici prvog poluvremena, ali je bio nemoćan u 17. minutu, kada je Vedran Marić zahvatio odbijenu loptu i sa pola metra pogodio za 5:1.

Treba dodati da su domaći već u 11. minutu imali pet akumulativnih prekršaja, što ekipa iz Čitluka nije uspjela da iskoristi.

Brotnjo je silovito ušao u nastavak utakmice, pa je Delihasanović imao više odličnih intervencija, a u 23. minutu prečka je bila njegov saveznik.

Kazna za promašaje stigla je u 27. minutu. Nikola Šarović izašao je sam pred golmana Josipa Ivankovića, ali je nesebično uposlio Bjelicu, kome nije bilo teško da pogodi za vođstvo Tanga od 6:1.

Domaći su opet nakon 10 minuta igre ispunili bonus od pet prekršaja, a najbolju priliku za goste imao je Marko Grgić u 30. minutu kada je iz idealne pozicije sa pet metara pogodio stativu. Minut kasnije Amer Hadžić iz kontranapada odvodi tango na nedostižnih 7:1.

Grgić se u 34. minutu iskupio za promašaj, te je uspio da savlada Delihasanovića. Na 7:3 smanjio je Delić u 35. minutu golom iz kaznenog udarca s 10 metara, nakon šestog prekršaja domaćih.

U posljednjoj minuti pala su još dva pogotka. Ivan Marković je smanjio na 7:4, a Hadžić postavio konačnih 8:4.

Tango se ovom pobjedom popeo na šestu poziciju sa šest osvojenih bodova, dok je Brotnjo dvije stepenice niže sa dva boda manje.

KMF TANGO        8 (5)

MNK BROTNJO    4 (1)

Strijelci: 1:0 Delić (2, autogol), 2:0 Erić (3, penal), 3:0 Milošević (7), 4:0 Erić (12) 5:0 Bjelica (15), 5:1 Marić (17), 6:1 Bjelica (27), 7:1 Hadžić (31), 7:2 Grgić (34), 7:3 Delić (35, 10 metara), 7:4 Marković (40), 8:4 Hadžić (40). Dvorana: OŠ ''Aleksa Šantić'' Vojkovići. Gledalaca: 50. Sudije: Zoran Sofrenić (Bijeljina), Danijel Mijatović (Bijeljina), Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Akumulativni prekršaji: Tango (5+6), Brotnjo (5+4).

KMF TANGO: Delihasanović, Hadžić, Jokić, Ikonić, Erić, Šehovac, Curović, Kuljanin, Šarović, Kenjić, Bjelica, Elez, Milošević, Debelnogić. Trener: Mirko Čampara.

MNK BROTNJO: Ivanković, Bošnjak, Delić, Suton, Marić, Medić, Pantić, Dujmović, Odak, Grgić, Granić, Marković, Šutalo. Trener: Matej Čilić.