Potop dobojskih plavih

Nakon boda koji su donijeli iz Šamca navijači dobojskog drugoligaša očekivakli su povoljan ishod u susretu sa ekipom Laktaša. Međutim, slika na terenu pokazala je da je Željo na slijepom kolosijeku bar kada je u pitanju fudbalsko nadmetanje. Ni u jednom trenutku navijači plavih nisu mogli da upute aplauz svojim ljubiomcima jer skoro svih 90 minuta gosti su dominirali a rezultat njihove nadmoćnosti je visok poraz domaćih koji su 41. minuta igrali sa desetoricom igrača jer je sudija Puvača nakon prigovora dodijelio drugi žuti karton Gavriću.

Gosti su od samog početka krenuli ka golu Dragana Stjepanovića i već u 9. minutu poveli nakon efektnog pogotka Ozrena Savića. Vidjelo se odmah da su domaći napadači bili nemoćni da ugroze gol gostiju jer je njihova odbrambena linija funkcionisala besprijekorno tako da je u 37. minutu mladi Radetić po drugi put matirao golmana Stjepanovića,  a samo četiri minuta kasnijeSavić postiže treći gol.  Bio  je to znak da domaćin u nastavki nije imao čemu da se nada jer je uslijedilo i isključenje Gavrića.

Praktično, nastavak utakmice gosti su dominirali i pokušavali da savladaju Stjepanovića ali im je to svega jednom pošlo za nogom kada je izvrsni Savić postigao svoj treći gol u 90. minutu.

Ukoliko žele da i naredne sezone nastave takmićenje u drugoligaškom društvu uprava i fudbaleri dobojskih plavih moraće da u pauzi prvenstva naprave duboku analizu i osvježe ekipu sa novim imenima kako u kadrovskoj tako i igračkoj strukturi.

ŽELJEZNIČAR-LAKTAŠI  0:4 (0:3)

Strjelci; 0:1 Savić u 9, 0:2 Radetić 37, 0:3 Savić 41. , 0:4 Savić 90. minut.Stadion : 15. apriil. Gledalaca 100. Sudija: Duško Puvača ( Novi Grad) .  Pomoćnici:Tadić (BL) i Railić (NG). Žuti kartoni: Mitrović, Čakarević,Gavrić Huskić (Željezničar), Bajić, Radetić, Banjac (Laktaši). Crveni karton: Goran Gavrić (Željezničar) u 41. minutu.

ŽELJEZNIČAR: D. Stjepanović  , Cvijanović , Mitrović , S. Stjepanović , Halilović , Todorović , (od 46. Diša ), Čakarević , Gavrić, Huskić , (od 61. Popović ), Ruvić , Đuričić , (od 67. Blagojević ).

LAKTAŠI: Metar, Šipovac , Bajić  (od 65. Popović ),  Šavija , Radetić , Savić , Erceg , Matić , (od 65. Trninić ), Lukić , Banjac , Koloman .