Teslićani spretniji

Kod Omarske ništa ne može uobičajeno. U prošlom kolu šou je bio po završetku utakmice, a u ovom se neobična situacija desila prije početka. Naime, zbog smrtnog slučaja na susret nije doputovao pomoćni sudija Gigović, pa ga je zamjenio Lazić iz Modriče. Zbog te zamjene utakmica je počela sa 45 minuta kašnjenja.

Domaćin je bolje ušao u suret i poveo u 19.minutu. Odigrali su igrači Proletera lijepu akciju koju je preciznim golom završio Marković.  Ipak, Omarska je brzo odgovorila i izjednačila samo tri minuta kasnije. U šesnaestercu Proletera se odlično snašao Nišević Nemanja i petom kroz noge savladao Trifunovića.

U drugom poluvremenu Omarska je imala inicijativu, a domaćin je izgledao kao da nije dovoljno fizički pripremljen. Dvije odlične prilike je imao Rosić Branko, ali jedan šut je odbranio golman, a drugi je bio neprecizan. Utakmica je odlučena u 76.minutu. Nišević Dejan je bespotrebno startovao na Markovića u momentu kad je golman Jokić već bio u posjedu lopte. Penal je izveo Josipović i pogodio za konačnih 2-1. Nakon toga Omarska je napravila pritisak do kraja utakmice, stvarala šanse, ali i promašivala. Pravo je čudo šta su sve promašili Krecelj i Anđić. U poslednjim trenucima meča priliku je imao i Dejan Nišević, ali ni on nije uspio zatresti mrežu Proletera, pa je ostalo 2-1 za domaćina.

Po viđenom na terenu, Omarska je zaslužila bar bod, ali ove jeseni muku mučimo sa realizacijom u gostima, pa i bilježimo slabe rezultate. Nažalost na današnjoj utakmici povrijedio se Hrvaćanin, pa je upitan njegov nastup u poslednja dva kola.U sledećem kou Omarska gostuje kod lidera Modriče,  a Proleter gostuje u Šamcu.

Teslić: Proleter – Omarska 2-1