Borje stalo u Doboju

Rukometašice Doboja zabilježile  su novu prvenstvenu pobjedu, ovog puta protiv komšijske ekipe Borje iz teslića rezultatom 25:20 (9:12).

U prvom poluvremenu domaće su pružile  lošu igru, imale  su dosta tehničkih grešaka. Teslićanke su to koristile i na odmor su otišle sa tri gola prednosti 9:12.

U nastavku kao da je na teren izašla potpuno druga ekipa Dobojki, dok izabranice Saše Madžarevića se nisu mogle prepoznati. Domaće  su preuzele konce igre u svoje  ruke. Izvrsna je bila veoma brza Aleksandra Grabovičkić. Ona je koristila svoje brzinske sposobnosti i  golovima uvećala vođstvo svog tima (21:17). Na kraju zaslužena pobjeda  25:20.

Najefikasnija u redovima pobjednika bila je već pomenuta Aleksandra Grabovičkić sa 6 golova. kod gošći istakle su se čuvar  mreže Renata Cvijić koja je sakupila 15 uspješnih intervencija, od  toga skinula  je dva sedmerca, a najefikasnija je bila Dobojka u redovima Borje Tea Marković sa sedam golova, dok je Isidora Kršić postigla šest.

DOBOJ – BORJA 25:20 (9:12)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 60. Sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović. Delegat: Zvjezda na Nedić (Brčko). Sedmerci: Doboj 5(3), Borja 2(2). Isključenja: Doboj 8, Borja 10.minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Zorka Nikić (Borja) u 47.minutu.

DOBOJ: Gojković (15 odbrana), Kitanović, Vujić 4(3), Grabovičkić 6, Radulović 2, Matić 1, Gajić 4, Garić 3, Kne žević 1, Kopić 4. Trener: Ninoslav Cvijanović.

BORJA: Dolić, Kršić 6, Radonić 2, Knežević, Ilinčić, M.Marković 2, Panić, Bugarinović, T.Marković 7, Savić 1, Nikić 2, Cvijić (15 odbrana, 2 sedmerca), Malić. Trener: Saša Madžarević.

Igrač utakmice: Aleksandra Grabovičkić (Doboj)