Izviđač slavio u Derventi

Derventski rukometaši su u okviru 6. kola Premijer lige BiH na domaćem parektu dočekali neporaženi Izviđač, te ipak uz veliku borbenost i zalaganje poraženi sa 16:24.

Gostii iz Ljubuškog dobro otvaraju susret i nakon 10. minuta igre imaju prednost od 1:5, te u potpunosti opravdavaju ulogu favorita. Na sredini prvog dijela rezultata je bio 2:6 za Izviđač i igrali su sa dva igrača više od Dervenćana naredne dvije minute. Tri minute prije odmora, Derventa prilazi “skautima” na samo gol zaostatka (8:9). Ipak, gosti na pauzu idu sa golom viška (9:10).

Nastavak utakmice bolje otvara ekipa iz Ljubškog, te nakon pet minuta igre imaju prednost od tri gola (9:12). Tačno na polovini drugog poluvremena “skauti” su imali dosta veću prednost, a rezultat je bio 11:17. Nakon niza prigovra kod arbitara, u 47. minuti opomenu je dobio trener Izviđača Ivandija. Pet minuta prije kraja na semaforu Sportsko-kulturnog centra u Derventi rezulatat je bio 14:18 za ekipu iz Ljubuškog. Na kraju je konačan rezultat bio 16:24 za populanre “skaute”.

Rukometaši Dervente u narednom kolu gostuju u Viskom kod Bosne, dok Izivđač dočekuje Borac iz Banja Luke.

RK Derventa – RK Izviđač 16:24 (9:10)
Sportsko-kulturni centar Derventa
Sudije Kulović i Škaljić.
Isključenja: Derventa 5x; Izviđač 2x.

RK Derventa: Škrga D. (3 obrane), Stojić (2 obrane), Starčević (2 obrane), Milinković, Lukić 2, Šijaković 1, Zemunović 4, Dragičević, Sibinčić, Draganić 1, Škrga R., Ivanović 1, Marković 2, Stanković, Martinović 1, Zekić 4. Trener: Zoran Dokić.

RK Izviđač: Ivanković ( 1 sedmerac), Kvesić (15 obrana, 1 sedmerca), Miličević, Mandić 7, Marković, Čutura 5, Leković 2, Jarak, Bubalo, Kaluđerović 2, J. Grbavac 1, Vukić 5, M. Pavlak 1, A. Pavlak 1, Rodin, Jozinović. Trener: Silvio Ivandija.

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa