Zrinjski lako prošao kroz Istočno Sarajevo

Rukometaši Slavije poraženi su večeras u svojoj dvorani od mostarskog Zrinjskog sa 24:38 u meču 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu.

Razbranili su rukometaši Slavije golmana “Plemića”, Gorana Anđelića na samom početku utakmice. Sjajni čuvar mreže upisao je 11 odbrana u prvih petnaest minuta meča, i time Slaviju držao na svega tri postignuta gola, dok je prednost gostiju iz Mostara rasla. Odbranio je Anđelić dva sedmerca u tom period domaćim rukometašima, kao I još nekoliko zicera, te je on glavni razlog zašto je ‘’Zrinjski’’ uspio da se odlijepi na pet razlike.

Nastavak prvog poluvremena donio je gotovo igru gol za gol, Slavija je uspjela da se konsoliduje i da precizno gađa mrežu Anđelića koji do kraja prvog poluvremena bilježi samo jednu intervenciju, što Slavija koristi i uz nekoliko lijepih akcija i odbrana Nenada Janjića dolaze na zaostatak od tri razlike, 12:15, a konačno poluvrijeme završava sa rezultatom 13:17.

Slavija postiže i prvi gol u nastavku susreta. Ivan Benić je realizovao sedmerac, ali onda dolazi do ogromnog pada u igri što ekipa kvaliteta Zrinjskog lako okreće u svoju korist i pravi seriju 8:1 do 40. minute, te odlazi na ogromnih 10 razlike, 15:25. Tek, u 41. minutu Mladen Vukadin prekida crnu rupu golom, ali nije to mnogo značilo za igru domaćina, pa u 47. minutu Slavija odlazi na maksimalnih +12, 18:30.

Jasno je bilo tada da će Zrinjski u ovome meču slaviti ubjedljivom razlikom, pa su i jedan i drugi trener u finišu susreta uglavnom na terenu držali rukometaše koji nemaju mnogo minuta po utakmici, što je na kraju rezultovalo oš ubjedljivijom pobjedom gostiju, 24:38.

Najefikasniji u domaćem timu, koji je večeras na sve nevolje bio oslabljen sa nekoliko povrijeđenih igrača, bio je Ivan Benić sa sedam pogodaka, dok su se kod gostiju svi igrači upisali u strijelce, a naefikasniji su bili Bošković I Delić sa po osam pogodaka.

RK Slavija – RK Zrinjski 24:38 (13:17)