Zvijezda 09 igra šampionski

Fudbaleri Zvijezde 09 gostovali su u petak u Istočnom Sarajevu u derbi meču protiv Slavije. Slavili su oni pobjedu 4:3, mora se reći zasluženi bez obzira na katastrofalno suđenje Dragana Žarića iz Kotor Varoša i njegovih pomoćnika iz Doboja.

Svi koji su bili na stadionu, a bio je ne mali broj ljudi iz FS RS, kontrolora, delegata, sudija bivših i sadašnjih, fudbalskih radnika na čelu sa Amarom Osimom, kandidatom za selektora, složili su se da je najslabija karika ovoga derbija bio nedorasli sudija Dragan Žarić. Od samog početka dosta prigovora na njegove odluke imali su iz oba tabora, a kako se meč bližio kraju sve više žalbe su na njegovo suđenje imali domaći.

No, bez obzira na to Zvijezda 09 je slavila zasluženu pobjedu. Odigrala je ekipa iz Etno sela Stanišić fenomenalnih šezdesetak minuta meča. Taktički zrelo, inteligentno, čvrsto, kvalitetno. Predvođena iskusnim dvojcem u posljednjem dijelu tima, pravim bedemom u liku Delimira Bajića i Nikole Mazića, a istovremeno su naprijed preko Ermina Huseinbašića i Selmira Mahmutovića nanijeli mnogo štete domaćinu.  Iz defanzivne čvrstine kreirali su napade. Nisu mnogo prijetili, nisu imali mnogo prilika, ali su na sjajan način kaznili sve pogreške domaćina, koje su bile ogromne u ovom meču.

U drugom poluvremenu su krenuli sa dva zicera, promašili su, a onda je proigrala Slavija. Postigla je prvi gol, zatim drugi i treći preko Miljana Govedarice, ali ih je onda presjekao prestrogo dosuđeni crvenik karton kapitenu Nemanji Pušari za simuliranje. Svi su složni da to nije bilo dovoljno za penal, ali da je u duelu sa protivničkim defanzivcem Pušara izgubio ravnotežu i pao i to nije bilo za karton. Odmah iza toga Zvijezda dolazi i do pogotka. Svoju sjajnu defanzivnu igru Nikola Mazić je krunisao golom. Ostao je neshvatljivo sam na prekidu, a to igrač takvog iskustva ne propušta da kazni.

Zvijezda je tako stigla do velike pobjede na izuzetno teškom gostovanju. Bilo je ovo zasigurno najbolje drugo poluvrijeme koje je publika u Istočnom Sarajevu mogla vidjeti, i zasigurno najbolje izdanje jedne gostujuće ekipe koja je došla u ove dvije sezone Prve lige Republike Srpske u Istočno Sarajevo.

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Rudar Prijedor
Drina 1 : 1 Sloboda