KMF Ljubić preko Brčaka našao mjesto u četvrtfinalu Kupa BiH

Futsaleri prvoligaša Republike Srpske, prnjavorskog Ljubića, savladali su večeras na svom parketu premijerligaša KMF Brčko zdravlje sa 5:3 u meču osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Prnjavorčani su do pobjede došli u samom finišu meča, kada su desetkovani gosti već krenuli na sve ili ništa da probaju stići do plasmana u narednu fazu takmičenja.

Dugo se čekalo na prvi pogodak u ovom meču. Tek u 27. minutu Boris Žižak otključava mrežu gostiju, ali nepunu minutu kasnije uzvraća Aleksandar Milaković i pogađa za 1:1.

U 36. minutu Boris Žižak ponovo pogađa, i ispotaviće se vodi KMF Ljubić ka pobjedi i prolazu dalje. U naredne tri minute pogađa dva puta još Zoran Kovačević i jednom Aleksandar Žižak, a gosti su uspjeli da preko Slobodana Manojlovića i Ninoslava Mirića samo smanje rezultat na 5:3.

Podsjećamo, juče su prolaz dalje obezbijedili MNK Centar i FC Mostar SG, a ostale utakmice se igraju za vikend.

KMF LJUBIĆ - KMF BRČKO ZDRAVLJE 5:3 (0:0)
Dvorana Sloga, Prnjavor
Gledalaca: 150
Sudije: Aleksandar Railić (Derventa) i Tomislav Gračanin (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Žižak 27, 1:1 Milaković 28, 2:1 Žižak 36, 3:1 Kovačević 37, 4:1 Kovačević 38, 5:1 A.Žižak 39, 5:2 Manojlović 39, 5:3 Mirić 40
Žuti kartoni:Ćirković (Ljubić), Tanasković (Brčko zdravlje)

Ljubić: Živković, Kovačević, B.Žižak, Segić, Ćirković, Sičanović, Petrović, Šarčević, Remić, A.Žižak, Subić, Tubak

Brčko zdravlje: Bahor, Bulubašić, Tanasković, Milaković, Mirić, Aleksić, Tomić, E.Hodžić, Vujić, Manojlović, Đuričić