Mega slavila u Laktašima.

Košarkaši Igokee upisali su sedmi poraz u ABA ligi. Aleksandrovčani su poraženi u Laktašima od ekipe Mege, rezultatom 87-80.

Meč je počeo u izjednačenoj igri i sa dobrim potezima sa obje strane. Međutim, pred kraj prvog perioda Mega pravi seriju i dolazi na +8. Mora se istaći da su košarkaši igokee u prvoj ćetvrtini promašili šest slobodnih bacanja. U 2/4 na terenu je postojala samo Mega. Igokea je imala ogromnih problema u organizaciji napada a u odbrani su bili bez energije i Mega je to iskoristila. Do kraja poluvremena su povećali prednost i otišli su na velikih 20 poena prednosti.

U 3/4, Igokea je zaigrala bolje. Na momente su igrali agresivnije u odbrani i kad god bi zaigrali agresivnije defanzivno to je davalo rezultata. U napadu je krenuo i šut pa je Igokea spustila prednost mege na -12. U poslednjoj četvrtini Igokea je pokušala sve da dođe do preokreta. Na neka dva minuta do kraja uspjeli su domaći prići na samo tri poena zaostatka. No tada su sa par poteza sami sebi onemogućili preokret. Prvo nisu zagradili Bitadzea, koji nakon promašaja Enisa kupi skok u napadu i diže prednost Mege na +5 a nakon toga Ljubičić ishitreno ide na prodor i promašuje te omogućava Čančaru da pogotkom poveća prednost Mege na nedostižnih sedam poena prednosti. Na kraju je Mega mirno privela meč kraju i slavila je sa 89-82.

Megu je do pobjede predvodio Čančar sa 21 poenom dok su u redovima Igokee najbolji bili Jevtović i Radivojević sa po 18 poena a Jevtović je uz 18 poena dodao i osam skokova.

Obje ekipe sada su na omjeru 4-7. Igokea u narednom kolu dočekuje ekipu Olimpije, dok će Mega gostovati kod Cibone.