Crnogorke poslale Srbiju kući

Rukometašice Crne Gore savladale su selekciju Srbije sa 31:29 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Na početku se igralo gol za gol, no kod rezultata 3:2 za Srbiji dolazi do potpunog kolapsa napada te selekcije i čak 12 minuta bez postignutog gola. To su Crnogorke iskoristile predvođene Kaćom Bulatović i Jovankom Radičević za vođstvo od 8:3. Uspijele su srpske rukometašice da smanje na -3, ali ponovo su pravile velike greške i protivnice su to kažnjavale. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 14:9 za četvrtoplasiranu ekipu iz grupe C protiv prvoplasirane ekipe iz grupe D.

U nastavku Srbija nije imala problema u napadu, ali ni Crnogorke takođe, jer su odbrane bile veoma loše. Razlika je konstantno bila oko pet, šest golova, s tim da su srpske rukometašice u jednom trenutku prišle na -3 i imale napad, no svirano je probijanje i ubrzo je ponovo bilo +5. Na kraju smanjena je ta prednost na -2, no više od toga se nije moglo.

U četvrtfinalu Crna Gora će igrati sa boljim iz duela Mađarska - Francuska.