Kraj za CG, u polufinalu Francuska i Švedska

Rukometašice Švedske i Francuske poslije pobjeda nad Danskom i Crnom Gorom plasirale su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Mondijal polako ulazi u završnu fazu, a već znamo dvije ekipe koje ulaze u borbu za medalje. Jedna od njih je Švedska, zahvaljujući pobjedi (26:23) u komšijskom derbiju protiv Danske. Dankinje su  bolje otvorile meč,vodile su sa 5:2, no u 21. minutu Šveđanke prvi put dolaze do vođstva i od tog trenutka kontrolišu meč do konačnih 26:23. Najefikasnije na meču su bile Blomstrand (Švedska) i Tranborg (Danska) sa po sedam golova.

U drugom četvrtfinalu Francuskinje su bile bolje od Crne Gore sa 25:22. One su sredinom prvo poluvremena preuzele vođstvo i to nisu ispuštale do samog kraja utakmice. Najefikasnija na meču bila je Bulatović sa devet golova, dok je kod pobjednica Pineau postigla pet golova.

Upravo će se ove dvije selekcije sastati u polufinalu, dok druga dva četvrtfinalna para čine Češka – Holandija i Norveška – Rusija.