13.12.2017 Administrator DC

Večitim po bod (video)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su neriješeno 1:1 u Humskoj, u 156. "vječitom derbiju" kojim je stavljena zavjesa na jesenji dio Superlige Srbije.

Partizan - Crvena zvezda (foto:Starsportphoto)

Partizan je na svom stadionu vodio od 62. minuta pogotkom Sejdube Sume iz penala, dok je bod svojoj ekipi donio Ričmond Boaće, kojem je to vjerovatno posljednji pogodak u crveno-bijelom dresu.

Sudija Milorad Mažić opravdano je poslije 22 godine dosudio penal za Partizan, zbog starta Vujadina Savića nad Ognjenom Ožegovićem, ali će poslije utakmice zadovoljniji biti gosti jer su sačuvali devet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Utakmica u Humskoj počela je u prijateljskom tonu – sudija Milorad Mažić pozdravio se sa obojicom trenera prije starta, a u prvom minutu je Zvezda dva puta priprijetila preko Srnića po desnoj strani.

Sa oštrom i ne baš povezanom igrom dva tima krenula su u uvodnoj fazi, Leandr Tavamba je već u petom minutu dobio žuti karton, a istu kaznu zaradio je Miroslav Vulićević u 15, zbog udarca u oko Aleksandra Pešića.

U međuvremenu je Ognjen Ožegović promiješao Rodića i Le Taleka, ali nije bio koncentrisan u završnici, da bi na drugoj strani pokušao Gelor Kanga.

Već u 20. minutu Miroslav Đukić je morao da izvrši prinudnu izmjenu i umjesto povrijeđenog Marka Jevtovića ubaci Milana Radina, potom je Vujadin Savić oštro startovao na Ožegoviću, prije nego što je Vladimir Stojković pokazao zašto je najbolji golman u zemlji.

Reprezentativni golman spasio je svoju ekipu nevjerovatnim refleksom i uz mnogo sreće. Na desnoj strani je Kanga divnim driblingom izbacio Antonova, idealno centrirao u peterac gdje je Pešić pokušao i gotovo svi su vidjeli loptu u mreži, ali ne i čuvar mreže "crno-bijelih".

Isti igrač je nekoliko trenutaka kasnije ponovo bio bolji u duelu sa Pešićem, a finiš meča donio je intervenciju žandarmerije ispod južne tribine. Prema nezvaničnim informacijama, organi reda pratili su navijače Zvezde koji su bili na južnoj tribini, dijelu koji pripada njihovim rivalima.

Prvi dio igre zatvoren je šansom za Ožegovića koji je bio najbolji pojedinac svog tima, prvo je Borjan njegov udarac izbio u korner, a nakon udarca iz ugla lopta je otišla u gol aut i na pauzu se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme samo što je počelo, a glavni arbitar je morao da nakratko prekine susret zbog bakljade nastale dimom. Početnu priliku imao je Kanga, kada je pokušao sa ivice kaznenog prostora, da bi poslije sata igre Partizan dobio penal.

Ožegović je po ko zna koji put prošao po desnoj strani, Le Talek je ostao iza njega, a on prevario i Vujadina Savića. Defanzivac Zvezde je neoprezno uklizao, pokupio protivničkog napadača i Mažić je opravdano pokazao na bijelu tačku.

Protesti gostiju su se nastavili, iako oni samo mogu da budu srećni jer Savić nije dobio drugi žuti karton, a crno-bijeli su imali prilike da šutnu sa bijele tačke u derbiju nakon 22 godine. Odgovornost je preuzeo Sejduba Suma, gađao donji lijevi ugao, Borjan ga je pročitao i imao loptu na ruci, ali je ona ipak završila ispod prečke.

Od tog trenutka krenula je opsada gola Stojkovića koji je odlično reagovao u nekoliko navrata, da bi sa druge strane ozbiljno priprijetio Pantić sa distance. Međutim, kolosalnu priliku u 78. minutu promašio je Ožegović, kada je dobio idealno dodavanje Tavambe i našao se sam ispred Borjana. Želeo je da zakuca loptu pod prečku, ona mu je prešla preko noge i završila daleko pored gola.

Samo šest minuta kasnije stigla je kazna za promašaj – Krstičić je ubacio loptu iz kornera, ona je izbijena, a tamo je vratio Stojković. Nakon gužve pala je u noge Donaldu, on je proslijedio lijevo do Boaćija koji izuzetno preciznim udarcem pogađa donji desni ugao za 1:1.

Ganjanin se tako na najbolji mogući način oprostio od kluba jer će u januaru vjerovatno otići, a Zvezda mnogo zadovoljnija otići na zimsku pauzu.