Borcu bod u Drventi

Rukometaši Borca osvojili su samo bod na gostovanju ekipi Dervente u okviru posljednjeg kola jesenje polusezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Bojana Unčanina tako prvi dio sezone završavaju na trećem mjestu sa 28 bodova, iza Vogošće sa 31 i Izviđača sa 30 bodova.

Osjetniju prednost crveno-plavi su stekli u 18. minutu, kada je na semaforu bio ispisan rezultat 6:9. U finišu prvog poluvremena bilo je 11:14, da bi prvih 30 minuta, nakon mini-serije izabranika Zorana Dokića, bilo okončano neriješenim rezultatom (14:14).

15-ak minuta prije kraja Borčevi rukometaši su odmakli domaćim igračima četiri koraka (18:22), međutim Derventa je ponovo uspjela da se vrati i u 49. minutu izjednači (22:22). Par minuta kasnije, domaći su stekli minimalnu prednost (24:23), uzvratio je Goran Daničić postigavši dva gola za 24:25, međutim Dervenćani ponovo odgovaraju i stižu do novog vođstva (26:25). Ubrzo su imali i napad za +2, ali je pokušaj domaćih rukometaša zaistavio golman Arman Beširević, iz kontranapada je 26. gol za Borac postigao već spomenuti Daničić, da bi odmah zatim Dokićev tim novim golom vratio plus na svoju stranu (27:26).

Na 45 sekundi do kraja Dejan Unčanin nije uspio da sa sedam metara savladala čuvara mreže domaćeg tima Dragana Starčevića, koji je briljirao sa čak 22 uspješne intervencije. Derventa je krenula u napad za 28. gol i ovjeru pobjede, ali napad nije realizovan, da bi u posljednjim sekundama, nakon prekršaja nad kapitenom Đorđem Ćelićem, bio dosuđen novi “penal” za crveno-plave, koji je u gol pretvorio spomenuti Unčanin.

U 14. kolu, koje se igra 24. februara, rukometaši Borca su slobodni, a prvu premijerligašku utakmicu u 2017. godini odigraće 3. marta, kada gostuju ekipi Maglaja, koja na zimsku pauzu odlazi kao šestoplasirani tim šampionata.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Bosna Centrotrans 36 : 26 Kakanj
Konjuh 31 : 31 Slavija
Sloga 27 : 32 Vogošća Poljine Hills
Bosna 28 : 30 Zrinjski
Goražde 31 : 30 Maglaj
Derventa 27 : 27 Borac M:TEL