Vizura trijumfovala u Bugarskoj

Odbojkašice „Vizure“ trijumfovale su u 2. kolu Lige šampiona na gostovanju u bugarskom Plovdivu ekipi „Marica“ sa 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 13:25).

Ekipa iz Rume je tako nakon poraza kući od poljskog „Hemik Police“, stigla do prve pobjede ove sezone u najelitnijem klupskom takmičenju za odbojkašice. Šampionke Srbije od samog početka su krenule snažno i kontrolisale  prvi set do samog kraja  (17:25). Ipak domaća ekipa se nije predavala, imala je konstantnu prednost od tri poena i tako na kraju i izjednačila (25:22). I u narednom setu „Marica“ je vodila u prvoj polovini seta, da bi drugi dio seta u potpunosti pripao „Vizuri“  za ubjedljivih 17:25. Još ubjedljivije su igrale i slavile u četvrtom setu i tako osvojile tri boda.

Najefikasnija na meču bila je Katarina Lazović sa 24 poena, Sara Lozo je imala 15, Slađana Erić 11, na drugoj strani Desislava Nikolova je osvojila 16, a Radosveta Teneva 10 poena. Naredni meč odbojkašice „Vizure“ igraju 25. januara  u Kazanu gdje gostuju ekipi „Dinama“.