Pehar Studnet Igokei

Košarkaši ekipe Student/Igokea pobjednici su 25. Kupa Republike Srpske u košaraci.Oni su u Mrkonjić Gradu pobedili domaću Mladost 94:84.Nakon četiri četvrtine, utakmica je zavaršena 72:72.U produžetku od pet minuta gosti iz Aleksandrovca su se bolje snaši i zasluženo osvojili pobjednički pehar.

Domaći košarkaši svojom igrom razočarali su oko hiljadu gledalaca u sportskoj dvorani.Neki su još jednom pokazali da ne zaslužuju da nose dres Mladosti.Propisno su se obrukali u igri  sa „dječim vrtićem“ iz Aleksandrovca.

Pitanje pobjednika rješeno je na u poslednjih dvadesetak sekundi utakmice kada su gosti uspijeli da poravanaju rezultat.Naime, 13 sekundi prije kraja Aljoše Jankovića uspijeli da izjednače rezultat na 72:72.U produžetku smirenija i preciznija igra gostiju.Dva minuta i dvadeset sekundi prije kraja imaju prenost od deset poena(82:72),

Domaći košarkaši su pokušali ishitrenim šutevima da promjene rezultat, ali osim ubjedljivog poraza ništa drugo nisu uspijeli da urade.

Inače, u prvoj četvrtini, koja je zavaršena rezultatom 15:15 viđena je ravnopravna igra.U drugoj četvrtini odlična igra domaćih košarkaša, koji taj period igre rješavaju u svoju korist 24:14, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:29.

U trećoj četvrtini gosti se vraćaju u utakmicu, jer su taj period igre dobili  25:17.Gosti tri minuta prije kraja prvi put dolaze u vodstvo(57:59) i nagovještavaju neizvjesni završnicu.Ipak, domaći košarakaši 1,27 minuta prije kraja imaju prednost 71:67, i sa nakoliko početničkih grešaka dozvoljavaju izabranicima Žarka Milakovića da se stignu do izjadnečenja,

Trener gostiju Žarako Milaković sijao je od sreće, prezadovoljan je igrom svoje ekipe i osvajanjem pobjedničkog pehara.

-Kup je naš!Čestitam momcima na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi.Ovo nama je prvo seniorsko finale i prvi pehar.Mi odrastamo, sazrijevamo i to ide u dobrom smjeru.Čestitam Mladosti na dobroj košarkaškoj prerdstavi- rekao je Milaković.

Trener Mladosti Goran Sldojević razočaran je igrom svoje ekipe i porazom.

-Ja sam u najavi rekao da se radi o jednoj dobroj, mladoj i poletnoj ekip.Gosti su igrali jednu sporu, pametnu igru i uvuklki su nas u njihov ritam.Ilić, Janković i Nikolić pogodili nekoliko otvorenih šuteva.Sreća prati hrabre, a mi nismo znali da iskoristimo prednost koju smo imali i od deset poena.Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi i osvojenom peharu.Nama ostaje da analizirano našu blijedu igru-rekao je Sladojević.

U pobjedničkom sastavu Dalibor Ilić postigao je 24, dok je u dmaćem sastavu Nikola Kočević postigao 24 poena.

-------------------------------------------------------------------------------------

PEHAR-Kapiten Aljoši Jankoviću pobjednički pehar je primio iz ruku ministrice porodice,omladine i sporta Jasmine Davidović.Meču su prisustovale brojne zvanice, a prije početka utakmice zlatnu plaketu Košarkaškog seveza RS za doprinos razvoju košarke dibio je Zoran Tegeltija, nekadašnji predsjendik KK RS i KS BiH.

Tekst i foto:   Slobodan DAKIĆ