Leo ruši redom

U 12. kolu Prve lige Republike Srpske u košarkarci, KK „Leotar“ je pobijedio u Bratuncu domaći KK „Bratunac“ 68:73 (29:23, 16:19, 15:14, 8:17) i tako nastavio niz pobjeda u prvenstvu.

Ovu pobjedu košarkaši trenera Dražena Šegrta ostvarili su u posljednje dvije minute kada je izašao na vidjelo njihov neosporni kvalitet.

U prvih deset minuta viđena su ukupno 52 koša što je puno za jednu četvrtinu. Domaćini su poveli od samog početka tako da su u 6. minutu imali prednost od čak devet koševa – 15:6, ali do kraja ove četvrtine smanjena je prednost na minus šest – 29:23.

U drugoj četvrtini nastavljena je dominacija ekipe iz Bratunca tako da su u 14. minutu došli do najveće razlike od 40:25, ali Trebinjci su smogli snage i do kraja prvog poluvremena smanjuili rezultat, pa se na odmor otišlo sa 45:42.

U trećoj četvrtini Bratunčani su održavali prednost iz prvog poluvremena i čak u 25. minutu poveli 57:48, ali do kraja tridesetog minuta gosti su smanjili na 60:56 i sa tim rezultatom ušlo se u zadnju četvrtinu.

U posljednjih deset minuta  prednost domaćina se održavala sve do 38. minuta, kada Šakotić postiže trojku i Leo dolazi prvi put u prednost – 68:69. Do kraja utakmice domaćini ne postižu nijedan, a gosti preko Radmilovića još četiri koša za konačan rezultat 68:73.

Treba istaći igru Radmilovića koji je postigao 23 koša, Šakotića u drugom poluvremenu koji se na kraju zaustavio na brojci od 19 koševa, a tu je Rajčević sa 12 koševa, a u ekipi „Bratunca“ Kovač i Milidrag su postigli po 17 koševa.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK „Rogatica“ iz istoimene opštine,piše trebinjelive.info

KK „Bratunac“: Bogičević 5, Deuruć 3, Kupusović 12, Kovač 17, Milidrag 17, Alempić, Milošević, Maksimović, Momčilović, Jokić, Pilindavić, Erkić 14. Trener: M. Mlađenović.

KK „Leotar“: Šakotić 19, Rajčević 12, Radmilović 23, Milidragović, Vuković 1, Zelenović, Tunguz, Milešić 5, Fimić 3, Lužaić 2, Marić 8. Trener: D. Šegrt.

KK Leotar Trebinje./FOTO:trebinjelive.info