Slavija ubjedljiva protiv Varde na svom parketu

Košarkaši Slavije savladali su večeras u svojoj dvorani višegradsku Vardu 85:64, ponajviše zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini utakmice

Domaći košarkaši su slabo otvorili susret. Gosti su vrlo lako stigli do 9:2 što - je primoralo trenera domaćih, Gorana Šehovca, da zovne tajm aut. Nije to dalo mnogo rezultata, redale su se greške, a istovremeno nisu mogli ništa da odbrane, pa je Varda došla do maksimalnih +11, 17:6. Ipak, tada se Slavija budi, pravi seriju 9:0 koju prekida Stanimirović poenima, ali odmah uzvraća trojkom Kojić za povratak na samo -1, 18:19. Ipak, naredna dva napada Stanimirović i Sudžum pogađaju,pa Varda na prvu pauzu odlazi sa +5, 18:23.

Uspjela je Varda na startu druge četvrtine ponovo da se odlijepi na +10,19:29, a poslije prodora i poena Dušana Eleza i očiglednog faula nad njim kojeg sudija ispod koša nije želio da svira uslijedila je salva negodovanja domaćeg trenera prema sudijama, koji su pokazali veliku dozu nesigurnosti u donošenju odluka u ovom meču. I u prvoj četvrtini su obojica trenera imali mnogo prigovora na suđenje sudijske trojke, te im je prijećeno tehničkim greškama, a tu prijetnju su i ispunili u pomenutoj situaciji i dodijelili je Šehovcu. To je bukvalno dalo krila "Sokolovima" koji sa dvije trojke Marinka Perovića, poenima Kojića, a onda i dva pogođena bacanja Eleza dolaze po prvi put u vođstvo na ovom meču, 31:30.

Nastavila je Slavija da razbija u tim momentima goste iz Višegrada. Trojkama Šušića i Kojića odlaze na maksimalnih 37:31, a u naredna tri napada sudije ponovo donose odluke koje su sa nevjericom prihvatili igrači obje ekipe. U takvom odnosu snaga, gdje mnogima na parketu nije bilo ni jasno šta se i zbog čega sviralo Slavija privodi kraju drugi period igre sa vođstvom 40:33, nakon čega su uslijedili brojni prigovori i jednih i drugih na suđenja trija Stojančević, Borovina, Bogdanović.

Nastavak susreta donosi istu sliku na terenu. Slavija je bolja, odlazi na +12, 52:40, dok se na terenu obje ekipe iščuđavaju sudijskim odlukama, pa je trener gostiju u jednom momentu upitao sudije čemu ovo sve vodi i da li oni žele da njegova ekipa napusti utakmicu, te je pozivanjem tajm auta pokušao da smiri svoje igrače i obuzda povećavanje Slavijine razlike.

I poslije toga Slavija je nastavila da povećava svoju razliku, te trojkom Šušića i polaganjem Perovića stižu na maksimalnih +16, 57:41, na četiri minute do kraja trećeg perioda. Smanjio je sa tri vezana poena Stanimirović, ali uz 2+1 Šušića, polaganjima Macana i Vaskovića i poenima sa slobodnih bacanja Perovića, Slavija odlazi na ogromnih +22, 66:44. Tek poenima Sudžuma sa slobodnih bacanja Varda prekida seriju bez poena, i pred posljednjih deset minuta ulazi se sa prednošću Slavije od +22, 73:51.

Bila je Slavija tačno pet minuta bez poena u posljednjoj dionici, što je Varda iskoristila i smanjila razliku na pristojnijih +14, 73:59. Tek, poenima Dušana Eleza Slavija uspjeva da prekine crnu seriju svoje ekipe, a onda i Filip Njegovanović trojkom vraća +17, i ne dozvoljava Vardi da ipak u samom finišu unese nervozu domaćinu.

Do kraja meča Slavija je lako privela utakmicu kraju, i na kraju slavila ubjedljivu pobjedu 85:64.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Marinko Perović sa 16 poena, a uz to je dodao i 11 skokova. Tri poena manje ubacio je Miloš Šušić, a po 12 su dodali Biberdžić i Kojić. Kod gostiju Gojko Sudžum je ubacio 27 poena i imao 13 skokova, dok je Nemanja Stanimirović stao na 15 poena.

OKK SLAVIJA - KK VARDA 85:64 (18:23, 22:10, 33:18,12:13)