Slavlje Fočaka u Višegradu

Košarkaši fočanske „Sutjeske“ trijumfovali su u Višegradu protiv „Varde HE“ sa 68:76  (19:14,14:27, 18:16, 17:19) u 15. kolu Prve lige Republike Srpske.

Višegradski košarkaši, željni da prekinu seriju od dva poraza, odlično počinju meč i vode sa 17:8. Ipak u drugoj četvrtini gosti smanjuju razliku, a u zadnja tri minuta serijom 2:12 i na odmor odlaze sa +8. Tu se nisu zaustavili i brzo je semafor pokazivao prednost od +14 za „Sutjesku“, da bi pred kraj četvrtine Sudžum i Frganja smanjili na 51:56. U zadnjih deset minuta razigrao se Stanimirović, „Varda HE“ je zaigrala bolje u odbrani i to je rezultovalo preokretom (63.62). Nakon tajm-auta gostiju Živanović postiže sedam poena, na to se nadovezuje Lučić i „Sutjeska“ se revanširala za poraz komšijama u prvom dijelu sezone.

Najefikasniji na meču bio je Živanović sa 27 poena, uz 10 skokova, Ivanović je postigao 15, a Radović 14. Na drugoj strani Sudžum je imao 25 poena i 21 skok, Bodiroga je postigao 21 poena, a Stanimirović 11. Ovo je treći uzastopni poraz Višegrađana i sada imaju skor od sedam pobjeda i osam poraza, dok Fočaci imaju sedam pobjeda i šest poraza, uz dvije utakmice manje.