Igokea u finalu Kupa

Košarkaši Igokee drugi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine. Branioci titule u polufinalu su bili bolji od ekipe Zrinjskog, rezultatom 83-71.

Meč je počeo tvrdo sa obje strane. Zrinjski je igrao dobro u odbrani na startu susreta pa su Mostarci nakon deset minuta imali +4. U drugom periodu do izražaja dolazi neupitan kvalitet koji Igokea ima. Aleksandrovčani su napravili preokret i na poluvrijme odlaze sa 13 poena prednosti. Iako je u drugom poluvremenu Zrinjski pokušavao da se vrati, Igokea je bez većih problema privela meč kraju i slavila sa 83-71.

Igokeu je do pobjede predvodio Reinhardt sa 24 poena, dok je najefikasniji u redovima Zrinjskog bio Demić sa 16 poena. Igokea će se za trofej boriti protiv domaćina završnog turnira, ekipe Kaknja.