Bogdan Bogdanović počistio Amerikance

U noći sa petka na subotu na All staru NBA lige odigran je meč Tima svijeta protiv Tima Amerika ''Zvijezda u usponu''.

Svijet se poigrao sa Amerikanima ovaj put slavivši pobjedu 155:124, a ostatak svijeta je predvodio sjajni Bogdan Bogdanović.

Srpski bek je u igri proveo 21 minutu, a za to vrijeme upisao 26 poena (7/13 za tri poena), i sasvim zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

U posljednjoj četvrtini stvar u svoje ruke je preuzeo Buddy Hield, praktično je sam odigrao, ubacio 29 poena, ali to nije bilo dovoljno ubjedljivo za žiri da ga proglasi za igrača utakmice.

Jamal Murray je ubacio za ostatak svijeta 21 poen, Dario Šarić je postigao 18, Eero Markkanen 15, a Domantas Sabonis je imao dabl-dabl 12-11.

Kod ''domaćina'' Jaylen Brown je imao 35 poena i 10 skokova, Kyle Kuzma je imao 20-7, a 15 je dodao Jayson Tatum.