Parni valjak pregazio Đetiće

U prvom poluvremenu, crno-beli su u jednom trenutku bili na -18, da bi se zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu vratili u meč i stigli do zaslužene pobede rezultatom 94:83 (15:24, 17:26, 31:15, 27:18)

U XXI kolu ABA lige, crno-beli su nakon sjajne igre u drugom poluvremenu stigli do preokreta i zaslužene pobede protiv Budućnosti. (94:83) Pre početka meča, kapitenu crno-belih, Novici Veličkoviću, uručen je poklon za više od 400 odigranih mečeva u dresu Partizana.

U finalu Kupa Radivoja Koraća, Novica je ušao u "Klub 400" u kojem su još samo Petar Božić (471. meč) i Dušan Kecman (444)

Na terenu, gosti iz Podgorice su bolje otvorili meč i već u prvoj četvrtini stekli više od 10 poena prednosti. U drugoj četvrtini, Budućnost je u jednom trenutku stekla 18 poena prednosti, a crno-beli su do odlaska na petnaestominutnu pauzu uspeli da smanje na -14.

U trećoj deonici, Parni valjak je krenuo furiozno! Crno-beli su bili agresivni i efikacsni na obe strane terena pa se prednost gostiju brzo istopila. Već posle treće četvrtine, Partizan je imao prednost.

Gde su stali u trećoj četvrtini, crno-beli su nastavili u četvrtoj, kada je prednost Partizana samo rasla. U jednom trenutku, bilo je i +16, da bi do kraja susreta igrači Budućnosti samo smanjili na konašnih 94:83 u korist Partizana.

Nakon meča, bek Partizana NIS, Aleksandar Aranitović je izjavio:

"Veoma bitna pobeda za nas, da nastavimo u dobrom ritmu posle kupa, da se borimo za to peto mesto. Dobro, to je manje bitno,bitno je da smo nastavili u istom ritmu. Budužnost uz Zvezdu najbolja u ligi, mi se okrećemo Cedeviti i idemo na pobedu. Sigurno da je energija u drugom bila na mnogo većem nivou. Drugo poluvreme smo odigrali perfektno, tako treba da igramo celu utakmicu", istakao je Aranitović.

Trener crno-belih Nenad Čanak, potom je dodao:

"Bitna pobeda za nas u smisliu da potvrdimo uspeh iz kupa. Znamo svi da rezultatski ovo nije toliko značajno, ali Partizan ima obavezu da u svakom takmičenju koje igra dođe do najboljeg mogućeg mesta. Naš plafon je peto mesto i mi ćemo učiniti sve da ga osvojimo"Sama utakmica bitna da potvrdimo sami sebi da kup nije bio trenutni ekipe nego da ekipa polako se diže i pruža partije jednog dosta zadovoljava jućeg kvaliteta u ovom trenutku. Prvo poluvreme izuzetno loše što se tiče energije, imali smo šest faulova, od čega pet na šutu, što je na utakmici protiv ovakvog rivala sigurno ne daje nadu za aktivan rezultat. Bili smo malo hendikepirani odsustvom Najdžela. Nismo odustali, malo rotirali na kretnje Budućnosti. U prvom smo primili mnogo poena iz igre jedan na jedan i otpadanja na blokadama. Iz drugog poluvremena, zahvaljujući boljoj energiji, ofanzivnim skokovavima, pogotovu Gagića, uspeli smo sa samopouzdanjem da prelomimo meč",istakao je Čanak.

U poslednjem kolu ABA lige, crno-beli gostuju u zagrebu, protiv ekipe Cedevite.

Partizan NIS : Van 17 (9as), Si 14 (11sk), Tadić, Aranitović 13 (5sk), Marinković 6, Veličković 28 (5as), Pecarski 3, Gavrilović, Andrić, Čakarević, Gagić 13 (8sk)

Budućnost Voli: Ivanović 13, Su. Šehović 4, Dolman 11, Se. Šehović 9, Starovlah, Gordić 9, Ilić 11, Nikolić 2, Gibson 12, Popović 3, Lendri 7, Nikolić 2

Izvor:KK Partizan

(Foto: Dragana Stjepanović / Miroslav Todorović, video: ABA liga / KK Partizan NIS)