Varda u uzbudljivom meču savladala tim iz Zvornika

Košarkaši „Varde HE“ savladali su u Višegradu ekipu „Principa“ iz Zvornika sa 80:73 (15:21, 20:19, 25:9, 20:24) u 19. kolu Prve lige Republike Srpske.

Višegradska publika imala je priliku da prisustvuje veoma zanimljivoj utakmici, gdje su gosti bili bolja ekipa u prvom poluvremenu, ali su domaćini u trećoj četvrtini stvorili nedostižnu prednost. Na početku se igralo koš za koš, da bi pred kraj četvrtine Zvorničani napravili seriju 10:3. Uspjeli su domaći u nastavku to da stignu i povedu sa 25:24, no na odmor gosti odlaze sa prednošću od 40:35.

Treća četvrtina je poptpuno pripala višegradskim košarkašima, jer su protivnicima dopustili samo devet poena i u zadnjih deset minuta su ušli sa +11. Da ne bude baš lagana pobjeda pobrinuli su se igrači „Principa“ i na minut prije kraja smanjili su na 72:71. Ipak Stanimirović postiže važne poene do kraja i pobjeda ide domaćinu.

Najefikasniji na meču bio je Gavrić sa 33 poena, Kolaković je imao 13, Savanović 10, a kod pobjednika Stanimirović je postigao 32 poena, dok je Sudžum imao dabl-dabl učinak sa 19 poena i 13 skokova. „Varda HE“ sada ima skor od devet pobjeda i devet poraza, uz meč manje, a Zvorničani sedam pobjeda i 12 poraza.