Kozara krenula pobjedom

Danas je nastavljeno prvenstvo u I ligi Republike Srpske utakmicama 17. kola. Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred oko dvije stotine gledalaca fudbaleri Kozare ugostili su ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada i zasluženo slavili sa 3-1 (1-1).

Uprkos vremenu koje ničim nije pokazivalo da se radi o prvom proljetnom kolu, sa jakom kišom koja je neprestano padala i raskvašenom terenu, fudbaleri obe ekipe odigrali su čvrstu i borbenu utakmicu. Već u drugoj minuti, nakon kornera Kovljena, najprisebniji je u petercu gostiju Raspudić i jakim udarcem šalje loptu pod prečku Kovačevića za vođstvo Kozare od 1-0. Rano vođstvo nije omelo goste koji nisu u Gradišku došli da se brane i već u desetom minutu pokušava iz kotranapada Savanović. Težak teren ne dozvoljava igračima obe ekipe da se preterano rastrče, te uzrokuje greške i kod jednih i kod drugih. Pokušavaju Kovljen i Stjepanović, ali bez uspjeha dok je kod gostiju najagilniji Savanović, koji u 40. minuti najzad nakon kontranapada uspijeva da savlada Ilića i izjednačuje rezultat na 1-1 sa kojim se odlazi na poluvrijeme.

Zaigrali su izabranici Vuleta Trivunovića mnogo agilnije od početka drugog poluvremena. Kovljen sa lijeve strane odlično upošljava Radoju, ali je ovaj zamalo neprecizan. Isti igrač nekoliko minuta kasnije ponovo dolazi u šansu, ali mu je šut prema golu izblokiran, da bi malo zatim jak udarac uputio i Raspudić, ali za malo preko gola. Trajala je inicijativa fudbalera Kozare nekoliko minuta i u 65. minuti Kovljena u šesnaestercu ruši igrač Slobode i sudija Bilbija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač je Radoja Siniša i Kozara vodi sa 2-1. Uspijevaju gostujući fudbaleri da smanje inicijativu Kozare, ali u napadu ne pokazuju ništa konkretno. Utakmica se već bližila kraju, kad u 86. minuti Paštar ubacuje sa lijeve strane u šesnaesterac gostiju, odlično utrčava Petković Vladimir i postiže gol za konačnih 3-1.

Fudbaleri obe ekipe, ispraćeni su aplauzom promrzlih gledalaca, ali i zadovoljnih pokazanim. U sljedećem 18. kolu koje se igra sljedeće subote fudbaleri Kozare putuju u Zvornik, gdje ih čeka trećeplasirana ekipa prvenstva Drina.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Mirković I.(od 81. Aljetić B.), Zečević M. (od 40. min. Petković Z.), Stjepanović N., Džombić R.(od 80. min. Petković V.), Paštar M. trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Babić N., Pucarević N.

Sloboda (M. Grad): Kovačević V., Jekić O., Lazendić S.(od 65. Đukarić Ž.), Peno B.(od 70 min. Stijepić S.), Savanović M.(od 88. min. Mitrić D.), Crnomarković M., Gračanin V., Maksimović S., Perović M., Sladojević B., malinović S. trener: Ćulum Č., nisu igrali: Modić S., Antić S., Đ., Vučković P.

Tekst: FK Kozara

Kozara startala pobjedom /FOTO: FK Kozara

Sloga 0 : 2 Zvijezda 09
Slavija 0 : 0 Rudar Prijedor
Kozara 3 : 1 Sloboda
Željezničar Sport Team 3 : 0 Drina