Čudo u Mostaru

Zrinjski i Željezničar su u derbiju drugog kola Lige za prvaka remizirali u fantastičnoj utakmici, bilo je 3:3.  U trećoj minuti moglo je biti opasno pred golom Plavih. Kjosevski je ispucao loptu sa svoje polovine, ali je na centru dočekao Jakovljević koji je glavom pokušao uposliti Handžića, no u posljednji trenutak je ispred napadača Zrinjskog dobro reagovao Graovac.

Dvije minute kasnije Filipović je odigrao kratko za Galića koji je centrirao u sredinu, a Barišić je glavom tukao preko gola. Željo je poveo u osmoj minuti susreta. Sjajnu loptu Vranješa je iskoristio Zakarić koji je izašao na Pirića iskosa sa desne strane, ali je lopta od Pirića i Barišića završila u golu Plemića.

U 14. minuti Plemići su propustili veliku šansu da dođu do izjednačenja. Nakon centaršuta Gržana Kjosevski je kratko odbio loptu, a Bilbija je propustio šansu da smjesti loptu u praznu mrežu. Dvije minute kasnije Filipović je šutirao preko gola baš kao i Kadušićev pokušaj u 25. minuti susreta. Željezničar je udvostručio prednost u 27. minuti susreta. Stojan Vranješ je pogodio mrežu Kenana Pirića poslije veoma lijepe akcije. Zajmović je ubacio sa lijeve strane za Ubiparipa koji je majstorski spustio loptu za Vranješa, a on je matirao Pirića za drugi gol Plavih.

Hajdarevićev pokušaj u 37. minuti je završio pored gola Pirića da bi posljednju šansu u prvom dijelu imao Zrinjski u drugoj minuti sudijske nadoknade. Filipović je pokušao centrirati sa lijeve strane, no lopta je imala čudnu putanju i pogodila je prečku, te je ostalo 2:0. U 51. minuti Čirjakov šut je izblokiran da bi tri minute kasnije Barišić je šutirao, ali je Kjosevski fantastičnom reakcijom spasio Plave. Plemići su zaprijetili u 64. minuti susreta kada je nakon oštrog centaršuta Filipovića, Bilbija zakasnio na loptu da bi u nastavku akcije šutirao Kadušić, no preko gola. Zrinjski je propustio nevjerovatnu šansu u 75. minuti susreta. Nakon ubačaja Galića lopta je došla do Bilbije kome je Kjosevski odbranio udarac i uhvatio loptu poslije pravog karambola u kaznenom prostoru gostiju.

Željezničar je do trećeg gola stigao u 86. minuti. Jakovljević je oborio Ramovića u kaznenom prostoru, a sudija Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku. Goran Zakarić je pogodio stativu, ali je natrčao na odbijenu loptu i savladao Pirića.

Dvije minute kasnije Jović je poslije asistencije Bekrića pogodio za 1:3 da bi u 90. Aćimović postigao i drugi gol za Plemiće. U 92. minuti susreta Zrinjski je stigao do izjednačenja i to zahvaljujući autogolu Bogičevića.

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledatelja: 2.000. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Jakovljević (Zrinjski), Blagojević, Zakarić, Mehremić (Željezničar). Strijelci: 0:1 Barišić (8ag), 0:2 Vranješ (27), 0:3 Zakarić (86), 1:3 Jović (88), 2:3 Aćimović (90), Bogičević (92ag).

Zrinjski: Pirić, Galić, Barišić (77. Jović), Jakovljević, Kadušić, Pezer, Čirjak (67. Bekrić), Gržan, Filipović, Bilbija, Handžić (57. Aćimo vić). Trener: Blaž Slišković.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić, Blagojević, Hajdarević, Vranješ (83. Zeba), Zajmović (62. Ramović), Zakarić, Ubiparip (75. Kajkut). Trener: Admir Adžem.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK