Guber loše startovao

Guber je loše otvorio proljećnu polusezonu. Srebreničani su u 16. kolu Druge lige, grupa Istok, u Bogutovom Selu, poraženi od domaće Mladosti sa 3:0.

Prvo poluvrijeme  obilježila su dva kaznena udarca. Prvi, dosuđen u 13. minutu, nakon što je Cibralić u kaznenom prostoru oborio igrača sa brojem devet, Neškovića,  domaća ekipa je iskoristila za vođstvo od 1:0. Sa bijele tačke siguran je bio Cvijić. U 25. minutu, nakon brzog prodora po lijevoj strani, A.Avdić je oboren u šesnaestercu domaćih, i sudija Perić je još jednom pokazao na bijelu tačku. Loš realizator je bio Smajlović, koji je propustio priliku da izjednači rezultat. U drugom poluvremenu dolazi do pada u igri gostujuće ekipe. Već u 51. minutu Mladost, golom Cvijića, povećava vođstvo na 2:0, nakon prekida i loše reakcije zadnje linije Srebreničana. U samom finišu, poslije kornera sa lijeve strane i greške golmana Bogičevića, Stanojević postavlja i konačni rezultat utakmice Mladost – Guber 3:0.

Adis Cibralić, predsjednik Gubera, kaže da je ovo bilo najlošije izdanje Srebreničana od početka sezone.

„S obzirom da smo na gostovanje krenuli oslabljeni, nismo ni očekivali tri boda, ali ni ovako loš početak. Poslije propuštene prilike za izjednačenje, nervoza se uvukla u ekipu, demoralisali su se,  nisu pokazali ni dio svojih mogućnosti. Prvi tim je izmjenjen u odnosu na prethodnu polusezonu, tako da će trebati malo vremena  da se momci uigraju. Očekujem da ćemo tek za dva-tri kola zaigrati punim kapacitetom. Ni raspored nam ne ide na ruku, jer prve dvije utakmice igramo u gostima, a i drugi dio sezone je uvijek oštriji i jači nego prvi. Ovaj poraz nas ni u kom slučaju neće pokolebati. Imamo sedam dana da pokušamo ispraviti uočene nedostatke u igri i naći odgovarajuće zamjene za povrijeđene prvotimce“, kazao je Cibralić.

Mladost (Bogutovo Selo) – Guber (Srebrenica) 3:0 (1:0)

Stadion: Pero Mićanović

Gledalaca: 50

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Cvijić u 13. (jedanaest metara), 2:0 Cvijić u 51, 3:0 Stanojević u 86.

Žuti kartoni: Božić, Bojić, Džuzdanović (Mladost), A.Avdić, Cibralić, Nalić, Janjić, Bogičević (Guber)

Mladost: Savić, Simić, Bojić, Lazarević, N.Gajić (od 81. Pavlović), Simikić, Nešković (od 87. M.Gajić), Džuzdanović, Marinković (od 73. Stanojević), Božić, Cvijić

Trener: Boris Panić

Guber: Bogičević, Smajlović, Ćirković (od 83. N.Avdić), Cibralić, Skejić, Jevtić, A.Avdić, Đurić, Janjić, Jašarević, Nalić (od 68. Petrović)

Trener: Mirko Mališić