Borcu bodovi u Foči

Košarkaši Borca savladali su  u Foči, u posljednjoj gostujućoj utakmici u ligaškom dijelu sezone, ekipu Sutjeske rezultatom 67:77 (18:25, 15:16, 23:15, 11:21).

Prvih 20 minuta završeno je prednošću Borca od osam poena (33:41), a rezultatsko odstojanje u odnosu na domaći tim u pojedinim momentima bilo je i dvocifreno (12:23). Perfektno su izabranici Milenka Ivanovića ušli u treći kvartal, te serijom 16:3 stekli plus od pet poena (49:44). Crveno-plavi su do kraja tog dijela igre uspjeli da se konsoliduju, te u posljednjoj sekundi poenima Jovice Kecmana stignu do izjednačenja (56:56).

Novim poenima iskusnog centra počela je serija Borčevih poena, zaključena na 56:65 realizovanim slobodnim bacanjima Nebojše Nikolića 7 minuta prije kraja utakmice. Pokušali su domaći da zaprijete, ali su njihova nastojanja da učine nešto više do kraja utakmice ostala bezuspješna, te je Borac zabilježio 17. pobjedu u tekućoj sezoni.

Pet igrača u Borčevom dresu postiglo je dvocifren broj poena; najefikasniji je sa 17 bio Nebojša Nikolić, po dva manje su postigli Srđan i Peđa Lončar, na parketu je briljirao Jovica Kecman sa 14 poena i čak 19 skokova, dok se Dejan Barbarez zaustavio na 11 poena. U domaćem timu Stefan Živanović je postigao 18 poena, Stefan Ivanović 15, a Mrđan Mrković 13 poena.

U posljednjem kolu pred start plej-ofa Borac će u dvorani Borik ugostiti ekipu trebinjskog Leotara.

Izvor: BORAC SPORT