Slavija održala rukometni čas Maglaju

Rukometaši Slavije savladali su večeras u svojoj dvorani Maglaj 31:22 (13:11), i tako ostvarili još jednu značajnu pobjedu koja će ih značajno rasteretiti u borbi za opstanak koji je već sada izvjestan.

Slavija je trebalo nekoliko minuta da dostigne radnu temperaturu i da stegne igru u odbrani, te zaustavi lake golove gostiju iz Maglaja. Kada su uspjeli to uraditi, stanje na terenu se značajno promijenilo i Slavija je preuzela kontrolu ove utakmice u svoje ruke.

Trener gostiju, Ermin Bajrić, zovnuo je u 20. minutu tajm aut, pri rezultatu 9:7 za Slaviju, što je gostima donijelo određenu sigurnost u igri, pa Maglaj dolazi na 9:9. Imali su oni priliku I da povedu, no Miloš Močević brani dva zicera, što koristi Marko Pandžić i sjajnom fintom izbacuje kompletnu odbranu i pogađa za 10:9. Odbranio je nakon toga Močević još jedan zicer, a onda Slavija u finišu ponovo igra sjajno u napadu, i na odmor odlazi sa prednosti 13:11. Jedan od ključnih momenata tog perioda svakako je i direktan crveni karton za Selvedina Omahića zbog udaranja Miloša Tešanovića po licu, što je oslabilo Maglajane u nastavku meča. Protestovali su kako Omahić, tako i stručni štab Maglajana na ovu odluku sudijskog para Džonlić-Šarac, ali im to nije bilo od velike pomoći.

Sjajno je Slavija nastavila da igra u drugom poluvremenu, i prednost ‘’Sokolova” je samo rasla. Maestralan je na golu bio Miloš Močević, do ludila je svojim odbranama doveo goste, koji nikako nisu imali rješenja kako da ga savladaju, a u napadu nošeni Pandžićem, Tešanovićem I povratnikom u tim, Borisom Vuletićem domaći rukometaši samo povećavaju prednost, pa ona u 42. minutu iznosi +6, 20:14.

U 46. minutu, večeras vrlo skromni sudijski par Džonlić-Šarac, pravi veliku grešku. Poslije jedne oduzete lopte Slavije ratoborni gostujući igrač želio je da se obračuna sa Markom Pandžićem. Iz samo njima znanih razloga, na osnovu konsultacije sa delegatom Alijom Hasićem isključuju Marka Pandžića, a protivničkom igraču, Hasi Ćosiću, koji je i napravio čitavu gužvu, daju samo dvije minute, što je izazvalo nevjericu na licima domaćih igrača, a publiku poptuno razbijesnilo. Taj crveni karton došao je kao pozitivan šok domaćinu koji nošen sjajnom publikom u dvorani, i fenomenalnim Močevićem na golu zadaje konačan udarac gostima iz Maglaja, I u 49. minutu, poslije gola Vukadina odlazi na maksimalnih +8. Bilo je već tada jasno da Slavija ide ka pobjedi, pa je Boris Tešanović, kao i u ranijim mečevima sa velikom razlikom postepeno uvodio i one rukometaše koji igraju manje. Uspjeli su Sokolovi da se popnu i na maksimalnih +10, 30:20, a do kraja utakmice gosti su samo tu razliku učinili za gol manju, -9, 31:22.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Boris Vuletić sa sedam pogodaka, a pratio ga je Marko Pandžić sa šest, dok sve pohvale zaslužuje ponovo fenomenalni Miloš Močević na golu, kao i svi drugi rukometaši domaćina. Kod gostiju, Adi Kujrić je pogodio četiri puta.

RK SLAVIJA – RK MAGLAJ 31:22 (13:11)