Igokea preokretom savladala Kakanj

Košarkaši Igokee upisali su drugu pobjedu u Ligi za prvaka BiH. Aleksandrovčani su večeras na svom terenu savladali Kakanj, rezultatom 91-75.

Kakanj je bolje otvorio susret. Domaći su bili nervozni i ekipa Josipa Pandže je to dobro koristila. Ipak, pred kraj prvog perioda Igokea hvata ritam pa je nakon prvih deset minuta bilo 20-20. Drugi period Kakanj je odigrao sjajno ali treba reći da je Igokea bila loša i nije imala energije u ovom periodu. Kakanj je to iskoristio i na odmor otišao sa vodstvom 42-33.

Drugo poluvrijeme Igokea je odigrala fantastično. Očito da je Dragan Bajić ''prodrmao'' svoju ekipu u svlačionici, jer su u nastavku igrali mnogo bolje. U trećem periodu dali su 30 poena i došli su do preokreta. Igokea je u polsednjih deset minuta ušla sa tri poena prednosti. U polsednjih deset minuta Kakanj je pokušao isparirati Igokei. Međutim, u poslednjih pet minuta gosti su ostali bez snage i Igokea je slomila otpor svog protivnika. Na kraju su domaći slavili sa 16 poena razlike. Neko ko nije gledao utakmicu, pomislio bi da je Igokea ovo rutinski dobila. Ali dosta su se domaći namučili da dobiju svog rivala.

Igokeu je do pobjede predvodio Artis sa 25 poena i šest skokova, dok je Rikić dodao 17 poena. Kakanj je predvodio sjajni Milivoje Božović, koji je imao 22 poena i deset skokova.

Spars 66 : 91 Zrinjski
Igokea 91 : 75 Kakanj
Široki 95 : 68 Bosna Royal