Crvena zvezda savladala Partizan, sve bliže tituli

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan na svom stadionu sa 2:1 u 157. beogradskom ''Večitom derbiju''.

Ekipa Vladana Milojevića je taktički gotovo savršeno odigrala ovaj susret ne dozvolivši Partizanu da prijeti golu Milana Borjana, i to ih je i dovelo do velike pobjede u derbiju, kojom je, ne samo prekinut niz bez pobjede u duelu protiv najljućeg rivala, nego je i napravljen veliki korak ka tituli prvaka Srbije.

Prvu pravu priliku Crvena zvezda ima u 17. minutu. Poslije slobodnog udarca Nenada Krstičića, Slavoljub Srnić prebacuje loptu za Babića, koji ne šutira najbolje iz dobre prilike.

I onda tri minute odluke, tri minute radosti za jedne, odnosno agonije za druge. U 18. minutu Nemanja Radonjić postiže svoj prvi gol u Super ligi Srbije poslije sedam mjeseci posta i donosi radost velikoj armiji navijača. Nije mirisalo to na pogodak, ali je Radonjić ušao u zonu šuta, maestralno šutirao pored indolentne odbrane Partizana, i od stative poslao loptu u mrežu Vladimira Stojkovića.

U 21. minutu već je bilo 2:1. Šok od prvog gola domaći su iskoristili. Ben je poslao loptu za Aleksandra Pešića, koji takve poklone ne propušta. Taj gol dotukao je ekipu Miroslava Đukića, pa Zvezda u narednih pet minuta ima još dvije zrele prilike, no bez promjene rezultata.

I u 30. minutu Zvezda prijeti. Prvo je Nemanja G. MIletić umalo postigao autogol u želji da izbije loptu, ali je na njegovu sreću lopta otišla u korner, nakon kojeg domaći ponovo prijete, a Nemanja Radonjić šutira pored gola.

Prvu iole konkretniju priliku Partizan ima tek u 40. minutu. Ognjen Ožegović se našao u njoj, no iz mrtvog ugla je šutirao u dobro postavljenog Milana Borjana.

U drugom poluvremenu više se prekidala utakmica nego što se igralo. Igrači su postajali sve nervozniji, redali su se kartoni, a u 65. minutu meč je prekinut na 4-5 minuta zbog velikog sukoba na jugozapadnom dijelu tribine Zvezdinog stadiona kada su letile baklje prema jugu.

Partizan svoju, do tada, najbolju šansu ima u 75. minutu susreta. Janković je centrirao jednu nižu loptu, a Le Tallec se ipak u posljednji trenutak našao ispred Ognjena Ožegovića, i uspio da ga omete toliko da on ne udari loptu kako je htio, pa je propala odlična prilika za Partizan.

Zvezda je polako smirivala situaciju na terenu, Partizan pokušavao da postigne pogodak, ali nije to polazilo za rukom gostima sa crno-bijele strane Topčiderskog brda. U 86. minutu Partizan ima najbolju priliku na meču. Iz slobodnog udarca je prijetio Zoran Tošić, no fenomenalnom intervencijom je Milan Borjan sačuvao svoju mrežu.

I kada se čekao kraj meča, u 8. minuti sudijske nadoknade, Partizan dobija penal. Prvo je Zoran Tošić pogodio prečku iz slobodnog udarca, a onda je Le Tallec bio neoprezan i skrivio penal. SIguran realizator bio je Ognjen Ožegović, a nakon toga je nastupila gotovo opšta tuča na terenu.

Crveni karton je iz svega zaradio Donald, koji je samo desetak minuta ranije ušao u igru, te Seydouba Soumah, a žuti je dobio golman Crvene zvezde, Milan Borjan.

Ovom pobjedom, Crvena zvezda odlazi na 9 poena prednosti u odnosu na najljućeg rivala.