U ''Randoriju'' najbolji stariji pioniri Republike Srpske

Džudo klub ''Randori'' je na ovog vikenda održanom prvenstvu Republike Srpske za starije pionire i juniore u Prijedoru proglašen za najbolju ekipu u konkurenciji starijih pionira, te drugu najbolju ekipu u konkurenciji juniora.

Uroš Mačar je ponovo počistio svoju konkurenciju u kategoriji do 42 kilograma nastavivši tako višemjesečni niz bez poraza. Lazar Ždrale je, takođe, ponovo bio odličan osvojivši zlato u kategoriji do 46 kilograma, radivši klupsko finale protiv Darka Topalovića. Sjajan je bio i Igor Bjelica osvojivši zlatnu medalju u kategoriji preko 73 kilograma.

Bronzu je osvojio Petar Škrba u kategoriji do 42 kilograma.

Što se tiče juniora ponovo su klupsko finale u kategoriji do 66 kilograma radili braća Vuk i Lav Divljan, pa je Vuk osvojio zlato, a Lav srebro.

Aleksandar Krsmanović je u plusu osvojio srebro. Potukao je sve rivale do finala, a onda je zbog povrede predao finalnu borbu protiv Vasilija Vujičića, dok je Neven Mihić u svom prvom nastupu za Džudo klub ''Randori'' i poslije godinu dana pauze osvojio bronzu.

Ekipu su vodili glavni trener kluba Ljubiša Majdov i Stefan Majdov.

Osvajači medalja su stekli pravo nastupa na državnom prvenstvu BiH u maju mjesecu.