Tabanci deklasirali Pecku

U 12. kolu Područne lige Birač Tabanci su upisali još jednu pobjedu, ovog puta protiv Pecke. S obzirom da je postignuto čak deset pogodaka, ovo je vjerovatno bio jedan od najzanimljivijih susreta u ovom kolu.

Gosti prvi pogodak postižu u 4. minutu kada Čabak, na asistenciju Novakovića, volejom pogađa gol Pecke. Osam minuta kasnije, nakon dobrog centaršuta iz kornera kapitena Milića, Jokić na drugoj stativi ubacuje loptu glavom u mrežu golmana Ilića, za 0:2. Već u 16. minutu dobar pas Novakovića za kapitena Milića, koji utrčava u šesnaesterac domaćina gdje ga ruši Đ. Aćimović. Glavni sudija Spasojević nije imao dileme i pokazuje na bijelu tačku, sa koje je siguran bio upravo Milić. Tabanci povećavaju rezultat na 0:4 u 26. minutu poslije dobrog prodora I.Markovića po desnoj strani, koji centrira u šesnaesterac domaćih, na loptu nalijeće napadač Matić i lako se upisuje u strijelce. Dva minuta kasnije Pecka koristi prvu priliku da smanji prednost, kada se u gužvi pred golom Stanojevića najbolje snašao Vidaković. U 36. minutu grešku odbrambenog igrača I.Markovića, koristi Stevanović i smanjuje rezultat na 2:4. U samom finišu prvog dijela, poslije dobrog prodora po sredini, Novaković šalje loptu Čabaku, on upošljava Matića koji ubacuje loptu u mrežu golmana Ilića za 2:5. Sa postignutih sedam pogodak završava se dinamično prvo poluvrijeme. Iako se činilo da će u nastavku igra krenuti mirnijim tokom, to se nije desilo. Svoj treći pogodak, a šesti za Tabance, Matić postiže u 53. minutu, nakon odličnog Novakovićevog pasa po zemlji. Bajić u 61. minutu natrčava na odbijenu loptu, koju vješto smješta iza leđa gostujućeg golmana za 3:6. Desetak minuta prije kraja susreta, Lučić, sa ivice šesnaesterca, matira Ilića i postavlja konačni rezultat utakmice Pecka –Tabanci 3:7.

"Tokom cijelog susreta Tabanci su kontrolisali igru, što pokazuje i rezultat utakmice. Iznenađen sam grubomj i agresivnom igrom koju su pokazali igrači domaće ekipe, pogotovo nakon što su primili četvrti pogodak, što je rezultiralo time da su naši igrači bili prisiljeni da izbjegavaju duele, kako bi izbjegli povrede, i u nastavku smo, baš zbog toga, primili tri gola. Imali smo još prilika da rezultat bude još ubjedljiviji, ali smo malo zatajili u realizaciji. Više od rezultata znači to što su fudbaleri Tabanaca igrali fer i korektno i nijednog trenutka nisu uzvratili na grubosti, što pokazuje i činjenica da nijednom našem igraču nije dodijeljen karton“, kazao je trener Tabanaca Rajo Novaković.

Pecka (Roćević) – Tabanci 3:7 (2:5)

Stadion Vračar

Gledalaca: 100

Sudija: Milan Spasojević (Zvornik)

Strijelci: 0:1 Čabak u 4, 0:2 Jokić u 12, 0:3 Milić u 16. (KU), 0:4 Matić u 26, 1:4 Vidaković u 29, 2:4 Stevanović u 36, 2:5 Matić u 41, 2:6 Matić u 53, 3:6 Bajić u 61, 3:7 Lučić u 81.

Žuti kartoni: Đ.Aćimović, Marinković, Vidaković (Pecka),

Pecka: Ilić, Đ. Aćimović, Lukić (od 63. N.Aćimović), Marinković, Stevanović, Stojanović, Vidaković, Marjanović, Ostojić, Ilić, Bajić

Tabanci: Stanojević, I.Marković, Čabak, Krstić, Matić (od 62. Gajić), Lučić (od 84. D.Marković), Jokić, Tomić, Milić, Nvaković, Jović

Trener: Rajo Novaković